Kaip žinoti, kad vaistas tikrai nebetinkamas vartoti? Vaistininkė atskleidė netikėtą tiesą (Video)  ()

Bendra informacija tiems, kurie nerimauja, kas gali atsitikti, jei staiga išgers vaistų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs prieš savaitę.



© Polina Tankilevitch (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/photo-of-assorted-capsules-3873147/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kartkartėmis kiekvienas lietuvis pasižiūri į savo namų vaistinėlę ieškodamas reikalingų vaistų. Pasitaiko, kad tuo metu, kai prireikia tabletės, staiga paaiškėja, kad jos galiojimo laikas baigėsi. Kartais galiojimo laikas būna nurodytas tiksliai – dienomis ar savaitėmis, o būna, kad ant pakuotės nurodomas vos mėnuo ir sunku suprasti, ar vaistas vis dar geras, ar ne. Kaip žinoti, kad vaistas tikrai nebetinkamas vartoti? Į šį klausimą atsakė vaistininkė.

Vaistininkė, „TikTok“ pasivadinusi ruzelya.pharma, yra vieno iš vaistinių tinklų Kazachstane darbuotoja, taip pat „Telegram“ ir „YouTube“ aktyviai tvarko tinklaraštį, kuriame nagrinėja su farmakologija susijusias problemas. Viename iš vaizdo įrašų ekspertė palietė pasibaigusio galiojimo vaistų temą.

[EU+Kuponai] „2025 New Year“ išpardavimas! Kainos tokios, kad išsižiotų net Kalėdų Senelis. Energijos stotelės, PC monitoriai, vaizdo projektoriai ir kt. Ribotas kiekis
3750

„2025 New Year“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-01-13

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „FOSSiBOT F2400“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2048Wh, LiFePO4

2) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

3) „ETOE Starfish“ - 300 ANSI, 720P, Android TV, LCD vaizdo projektorius

Išsamiau

Vaistininkės teigimu, jeigu ant vaisto pakuotės bus nurodytas tik pagaminimo mėnuo ir metai, tuomet oficialia galiojimo data bus laikoma paskutinė nurodyto mėnesio diena. Tačiau, anot specialistės, net jei vaisto galiojimo laikas pasibaigęs keliomis dienomis, tai nereiškia, kad jį reikia nedelsiant išmesti kaip sugedusį.

„Tai ne jogurtas, kuris gali sugesti per vieną dieną. Gamintojai dėl pacientų saugumo visada užrašo 2-3 mėnesiais ilgesnę galiojimo datą, jei staiga pacientas nepažiūrėtų į galiojimo datą ir išgertų vaistą“, – tikino ekspertė.

 

Kartu ji pabrėžė, kad neskatina vartoti pasibaigusio galiojimo vaistų.

„Tai bendra informacija tiems, kurie nerimauja, kas gali atsitikti, jei staiga išgers vaistų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs prieš savaitę“, – aiškino vaistininkė.

@ruzelya.pharma

 

открываем ушки и слушаем внимательно до конца

♬ оригинальный звук - Фармацевт 2.0 👩🏻‍⚕️
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(1)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()