Tiksliau nei KMI: naujas metodas padės išsiaiškinti, ar turite antsvorio  ()

Žmogaus kūno sudėjimui įtakos gali turėti daug veiksnių, įskaitant genetiką, amžių, ligas, traumas, mitybą ir fizinio aktyvumo lygį. Medikai pataria susirūpinti, jei turite antsvorio, nes šią būklę lydi puokštė įvairių ligų.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Annushka Ahuja (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/woman-measuring-her-abdo-7991934/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip greitai sužinoti, ar turite antsvorio? Pasak Britų širdies fondo, yra naujas būdas įvertinti, ar jūsų svoris gali turėti neigiamos įtakos sveikatai. Savo liemens apimtį padalinkite iš ūgio. Idealiu atveju gautas rezultatas turėtų būti nuo 0,4 iki 0,49.

Pavyzdžiui, jei jūsų ūgis yra 170 cm, liemens apimtis turėtų būti mažesnė nei 85 cm. Jei gautas rezultatas yra nuo 0,5 iki 0,59 – patenkate į padidintos rizikos zoną. Jei 0,6 ir didesnis – laikas rimtai susirūpinti.

Abiem atvejais tikriausiai reikėtų numesti svorio, norint sumažinti širdies ir kraujotakos ligų riziką.

Juosmenį turėtumėte matuoti ties viduriu tarp šonkaulių apačios ir klubų viršaus – nebūtinai ten, kur paprastai yra drabužių juosmens juosta. 

[EU+Kuponai] „Valentines Day 2025“ išpardavimas! Mažiausios kainos + dovanos. Vaizdo projektoriai, žaidimų ekranai, siurbliai ir kt. Ribotas kiekis
6345 2

„Valentine's Day 2025“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-02-14

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „ETOE Seal Pro“ - 1080P, 1000 ANSI, Google TV vaizdo projektorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

2) „Titan Army C32C1S“ - 31,5 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

3) „JIGOO C200“ - rekordinės kainos 350W belaidis dulkių siurblys

Išsamiau

Šis metodas yra patogus ir greitas būdas pasitikrinti, ar turite antsvorio. Jis turi tam tikrų privalumų, palyginti su kūno masės indeksu (KMI), nes išmatuoti liemenį yra paprasčiau, be to, galima greičiau įvertinti riziką. 

Pilvo srityje susikaupę riebalai yra pavojingesni sveikatai, nes jie labiau susiję su didele širdies ir kraujagyslių ligų rizika, nei riebalai kitose srityse, pavyzdžiui, šlaunų. 

Didesnė liemens apimtis taip pat gali reikšti, kad jūsų organuose yra per daug riebalų, o tai – papildomas rizikos veiksnys.

 

Pavyzdžiui, jei riebalų perteklius yra susitelkęs kepenyse, jos gali išpumpuoti per daug riebalų ir cukraus į kraują. Dėl to gali padidėti koronarinės širdies ligos ir 2 tipo diabeto rizika, įspėja Britų širdies fondas.

Aprašytą metodą lengviau įsiminti nei standartines liemens apimties rekomendacijas, kuriose gali būti nustatytos skirtingos ribos vyrams ir moterims bei etninėms grupėms.

Jei susirūpinote dėl savo liemens apimties, kreipkitės į šeimos gydytoją.

Šaltinis: cursorinfo.co.il

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Vakarų ekspresas
Vakarų ekspresas
(0)
(0)
(0)

Komentarai ()