Pigi ir efektyvi priemonė. „Kiaulpienės amžiams išnyks iš vejos“ ()
Daugeliui žmonių kiaulpienės yra pavasario simbolis – jų intensyviai geltoni žiedai sukuria spalvų kilimus.

© Algirdas, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kiaulpienes_ziedai.JPG
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Jos dažnai painiojamos su pienėmis. Deja, ir kiaulpienės, ir pienės namų soduose dažnai yra nepageidaujamos – jos greitai plinta, sukurdamos didelių lapų gumulėlius.
Sužinokite, kaip efektyviai atsikratyti kiaulpienių ir pienių nuo vejos.
Kaip atskirti kiaulpienes nuo pienių?
Kiaulpienė (Taraxacum officinale) yra vienmetis arba daugiametis augalas, priklausantis astrinių (Asteraceae) šeimai. Jos žiedai yra panašūs į pienės, bet dažniausiai didesni. Kiaulpienės lapai yra šviesesni ir labiau dantyti ar netgi plėšyti, panašūs į kiaulės ausis, iš kur ir kilęs jos vardas.
Kiaulpienės dažnai laikomos piktžolėmis ir jų vertė maisto ar medicinos pramonėje nėra tokia plačiai pripažinta kaip pienės.
|
Paprastoji kiaulpienė:
- Pražysta pirmoji, anksčiau nei pienės.
- Kotelis nesišakoja.
- Vienas kotelis, laiko vieną, didelį žiedą.
- Žiedo kotelis be lapų.
- Žemesnė.
Pienė (Sonchus) yra daugiametis augalas, taip pat priklausantis astrinių šeimai. Šis augalas labiausiai žinomas dėl savo geltonų žiedų ir būdingų pūkuotų sėklų, kurios plinta su vėju. Pienės yra vertinamos dėl jų maistinių ir gydomųjų savybių; jos naudojamos tiek maisto pramonėje, tiek liaudies medicinoje. Pienės šaknis gali būti naudojamas kaip kavos pakaitalas, o lapai – salotoms ruošti dėl jų aitrios skonio savybių.
Pienė:
- Pražysta vėliau nei kiaulpienė.
- Vienas kotelis pasipuošia keliomis mažomis galvelėmis.
- Stiebai šakoti, turi lapus.
- Aukštesnės už kiaulpienę.
Kaip atsikratyti kiaulpienių ir pienių iš savo vejos?
Nepageidaujamų geltonų žiedų lengvai atsikratysite naudodami sodą – tereikia į litrą vandens įberti 5 valgomuosius šaukštus sodos.
Kruopščiai išmaišius, geriausia skystį supilti į purškimo buteliuką ir purkšti ant kiaulpienių ir pienių, atsargiai, kad neužpurkštumėte ant žolės. Mišinys efektyviai „sudegins“ augalus.
Geriausiai skysčiu nupurkšti prieš numatomą lietų, kitu atveju po 24 valandų reikėtų patiems išplauti soda uždengtas vietas, pvz. purškiant veją vandeniu iš žarnos.
Kitas veiksmingas būdas atsikratyti nepageidaujamų augalų iš savo sodo – naudoti paprastą namudinį mišinį.
Į stiklinę vandens įpilkite stiklinę acto ir šiek tiek indų ploviklio ir viską supilkite į purškimo buteliuką. Tiesiog šiuo tirpalu apipurkškite kiaulpienių ar pienių žiedus ir lapus. Jei vieno purškimo nepakanka, kitą dieną reikia kartoti. Nepageidaujami augalai žus.