3 gėrimai. Kovoja su potraukiu saldumynams. „Įtraukite juos į savo mitybą“ ()
Nors vieno sausainio suvalgymas, kai užsinorėsite ko nors saldaus, iš karto nesugadins jūsų pastangų pagerinti formą, nuolatinis griebimasis tokio tipo užkandžių gali virsti didele problema.

© Needpix (atvira licencija) | https://www.needpix.com/photo/download/1800924/pralines-chocolate-sugar-confectionery-sweet-dessert-sweetness-candy-free-pictures-free-photos
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kuo dažniau leidžiame sau pasiduoti mitybos nuodėmėms, tuo sunkiau bus atsispirti vėlesnėms pagundoms. Kaip numalšinti apetitą saldumynams? Štai gėrimai, kurie padės kovoti su potraukiu saldžiam maistui.
Dažnas potraukis saldumynams – iš kur jis kyla?
Per didelis potraukis saldumynams yra sudėtingas reiškinys, atsirandantis tiek dėl biologinių organizmo poreikių, tiek dėl psichologinių aspektų ir kasdienių įpročių. Ar dažnai jaučiate nenugalimą potraukį šokoladui, sausainiams ar kitiems saldumynams?
Šis potraukis atsiranda dėl staigių gliukozės kiekio kraujyje svyravimų. Staigaus kritimo metu organizmas prašo greito degalų tiekimo. Būtent tada mes ieškome paprastų angliavandenių, kurie greitai palengvintų mūsų savijautą. Potraukis saldumynams taip pat gali būti susijęs su medžiagų apykaitos sutrikimais ir chromo trūkumu, kuris yra būtinas tinkamam insulino išsiskyrimui.
|
Noras valgyti saldžius užkandžius dažnai kyla iš mitybos įpročių. Žmonės, kurie reguliariai valgo daug saldumynų, labiau linkę patirti padidėjusį potraukį jiems – tai savaime sustiprėjantis mechanizmas. Be to, valgant tokius skanėstus galima gauti malonumą ir komforto jausmą. Kai kuriems žmonėms tai yra būdas susidoroti su stresu ir neigiamomis emocijomis.
Verta atidžiau peržvelgti savo įpročius, kad galėtumėte spręsti potraukio saldumynams priežastis. Taip pat bus naudinga žinoti apie natūralius produktus, kurie padės kontroliuoti potraukį. Kokie gėrimai padės kovoti su potraukiu saldumynams?
Obuolių sidro actas
Dažnai nuo čia ir prasideda mūsų pastangos numesti tuos papildomus kilogramus. Obuolių sidro actas pašalina iš organizmo toksinus, o tai teigiamai veikia vidaus organų sveikatą ir odos išvaizdą. Tai labai teigiamai veikia medžiagų apykaitą, o tai ypač svarbu metant svorį.
Tačiau svarbiausia, kad tai yra maistinių skaidulų šaltinis, kuris suteikia sotumo jausmą ir malšina alkį. Jis taip pat nurodomas kaip produktas, kuris ramina cukraus kiekio kraujyje šuolius, todėl lengviau susilaikyti nuo saldumynų.
Tęsinys kitame puslapyje:
Paprastas vanduo
Dažnai painiojame alkį su troškuliu. Todėl prieš griebiantis užkandžių, verta pirmiausia išgerti paprasto vandens. Gali pasirodyti, kad apetitas batonėliams, pyragams ir saldumynams buvo tik troškulys.
Daugeliui žmonių, ypač tiems, kurie metų metus įpratę prie saldumynų savo mityboje, gryno vandens skonis geriausiu atveju yra blankus, blogiausiu – atstumiantis. Tokioje situacijoje pravartu griebtis sveikų papildų. Ypač rekomenduojama gerti vandenį su mėtomis ir citrina arba apelsinu. Citrusiniai vaisiai paįvairina skonį, suteikdami gėrimui malonų, gaivų saldumą iš natūralių šaltinių.
Kombučia
Kombučia (arbatos grybas) kilusi iš Azijos. Ji gaminama fermentuojant arbatą (dažniausiai juodą arba žalią), acto rūgšties bakterijomis ir mielėmis. Rezultatas – šiek tiek gazuotas gėrimas su rūgščiai saldžiu skoniu, kuris jau daugelį metų populiarėja ir tampa sveikos mitybos papildymo elementu.
Ypač vertinamos kombučios savybės:
- kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje,
- subalansuoja energijos lygius,
- slopina apetitą saldumynams.
Be to, kombučia yra probiotikų, kurie palaiko žarnyno mikrobiotą, šaltinis. Be to, natūralus saldumas patenkina poreikį griebtis populiarių užkandžių. Tai vertingas maisto papildas žmonėms, norintiems apriboti cukraus vartojimą.