Geriausias ėjimo tempas svorio metimui. „Kilogramai skris žemyn“ ()
Tai viena iš paprasčiausių ir prieinamiausių fizinio aktyvumo formų, galinčių veiksmingai padėti numesti svorio.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ėjimui nereikia brangios įrangos, o vienintelis būtinas daiktas yra patogi avalynė. Tai veikla, tinkanti įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. Jį galima lengvai įtraukti į savo tvarkaraštį ir atlikti beveik bet kur. Jei norite numesti svorio vaikščiodami, turite laikytis kelių svarbių gairių.
Ėjimas gali būti veiksmingas ir paprastas būdas numesti papildomus kilogramus. Šios pastangos sėkmės ramsčiai yra: reguliarumas, tinkamas tempas ir intervalų įvedimas. Ši mankštos forma daro didelę įtaką savijautai ir fiziniam pasirengimui.
Kaip vaikščioti norint numesti svorio?
Norint, kad vaikščiojimas padėtų numesti svorio, labai svarbu palaikyti tinkamą intensyvumo lygį. Deja, lėti pasivaikščiojimai, nors ir duoda daug naudos, vargu ar gali būti laikomi riebalus deginančia treniruote. Greitas, spartus ėjimas padidina širdies ritmą, o tai savo ruožtu padidina kalorijų deginimą. Reguliarumas ir nuoseklumas yra vienodai svarbūs – norint pamatyti rezultatus, reikia reguliariai vaikščioti.
Kokiu tempu reikėtų vaikščioti norint numesti svorio?
|
Geriausių rezultatų norint numesti svorio galima pasiekti einant 5–6,5 km/val. greičiu. Jei nenorite investuoti į apyrankes ar sportinius laikrodžius, kurie seka šiuos duomenis, galite laikytis paprastos taisyklės. Tai tempas, kuris žymiai pagreitina kvėpavimą, bet nesukelia dusulio. Mes vis tiek turėtume galėti laisvai tęsti pokalbį. Toks intensyvumas leidžia patekti į vadinamąją riebalų deginimo zoną, kai organizmas naudoja riebaliniame audinyje sukauptas energijos atsargas.
Kas yra intervalai ir kuo jie gali padėti?
Treniruotės bus dar efektyvesnės, jei į jas įtrauksite intervalus. Tai pakaitiniai tempo pokyčiai einant – greitas ėjimas kaitaliojamas su lėtesnėmis atkarpomis. Ši technika padidina organizmo efektyvumą, pagerina medžiagų apykaitą ir pagreitina kalorijų deginimą. Valandos trukmės pasivaikščiojimo metu galite įvesti tokius intervalus: 2–3 minutes eikite labai greitai, po to dar 1–2 minutes lėtesniu tempu. Kartokite ciklą viso pasivaikščiojimo metu.
Tęsinys kitame puslapyje:
Atkreipkite dėmesį į detales
Tempas ir intervalai leis jums pasiekti geriausių rezultatų. Tačiau negalime pamiršti dar kelių kintamųjų, dėl kurių rezultatų nereikės laukti amžinai. Įsitikinkite, kad jūsų greiti pasivaikščiojimai vyksta įvairiu reljefu. Ne tik išvengsite nuobodulio, bet ir labiau apkrausite raumenis. Nevenkite kalvų ar laipiojimo laiptais.
Rūpinkitės taisyklinga kūno laikysena. Laikykite nugarą tiesiai, pečius atpalaiduotus, o pilvo presą šiek tiek įtemptą. Greitai suprasite, kad einant dirba ne tik jūsų kojos. Nešiokitės su savimi vandens buteliuką, kad išliktumėte hidratuoti. Taip pat traktuokite tai kaip papildomą krūvį, kuris paskatins kūną imtis intensyvesnių pastangų.
Kaip dažnai ir kiek laiko vaikščioti?
Neleiskite, kad tai būtų nereguliarūs protrūkiai, o būtų įprotis, kurį įtraukiate į savo dienos tvarkaraštį. Norėdami pamatyti pirmuosius rezultatus, pabandykite vaikščioti bent 5 kartus per savaitę po 30–60 minučių. Ilgesni pasivaikščiojimai (vieną valandą) vidutiniu tempu sudegina daugiau kalorijų ir geriau padeda mesti svorį. Svarbu prisiminti, kad kūnas energijos atsargas iš riebalinio audinio gauna tik po 15–20 minučių mankštos.
Ne tik liekna figūra
Kokią dar naudą suteikia reguliarus vaikščiojimas? Be to, kad padeda numesti svorio, jis daro labai teigiamą poveikį širdies sveikatai. Reguliarus fizinis aktyvumas sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Pasivaikščiojimai gryname ore teigiamai veikia nuotaiką ir mažina stresą. Jis taip pat prisideda prie virškinimo ir miego kokybės gerinimo. Dažnas vaikščiojimas taip pat skatina kūno efektyvumą ir judrumą. Tai naudinga sąnariams.