Ar bijote turbulencijos? Ekspertai atskleidžia. Kurią vietą pasirinkti lėktuve? ()
Nors prieš daugelį metų skrydžiai tapo tokie pat populiarūs kaip ir kelionės autobusu, daugelis žmonių vis dar jaučia nerimą vien pagalvoję apie šią transporto priemonę.

© PickPic (atvira licencija) | https://www.pickpik.com/passengers-airline-seats-chairs-rows-fly-61070
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Staigi turbulencija atrodo ypač kelianti nerimą. Nors stipri turbulencija yra reta, stipriausios gali išgąsdinti net ir ramiausius keleivius. Ekspertai atskleidžia, kaip susidoroti su skrydžio baime ir kur sėdėti lėktuve, kad kuo mažiau jaustum turbulenciją.
Ar turbulencija pavojinga?
Aviacijos ekspertai tikina, kad turbulencija nekelia grėsmės orlaiviams. Tai normalus reiškinys, atsirandantis dėl oro masių judėjimo. Pilotai yra specialiai apmokyti su ja susidoroti. Jie taip pat informuojami apie galimas turbulencijos zonas skrydžio maršrute ir gali jų išvengti.
Iš tiesų didžiausias pavojus turbulencijos metu yra neužsisegti saugos diržo. Stiprus smūgis gali netgi išmesti keleivį iš sėdynės, o tai gali sukelti sunkius sužalojimus, pvz. lūžius ar smegenų sukrėtimą. Dėl šios priežasties skrydžio įgula rekomenduoja skrydžio metu visada segėti saugos diržą.
|
Kartais gali kilti netikėtų ir smarkių turbulencijų. Tai įvyko 2024 m. gegužę, kai skrydžiu iš Londono į Singapūrą skridusiame lėktuve buvo sužeistas net 71 iš 211 keleivių, o 6 žmonių būklė buvo sunki. Tuomet ekspertai padarė išvadą, kad „saugos diržo prisisegimas lėktuve yra gyvybės ir mirties klausimas“.
Kokia geriausia vieta lėktuve turbulencijos atveju?
Jei bijote turbulencijos arba kenčiate nuo jūros ligos, verta sumokėti papildomai ir įsigyti konkrečią vietą lėktuve (užsakomųjų skrydžių atveju tiesiog atvykite pakankamai anksti ir paprašykite to oro linijų personalo).
Ekspertai tikina, kad turbulencija mažiausiai jaučiama ties sparnais ir priekinėje orlaivio dalyje. Oro masių judėjimas ypač vargina keleivius galinėje lėktuvo dalyje.
Kaip susidoroti su skrydžio baime?
Jei skrydžio metu jaučiate nerimą, pabandykite atitraukti dėmesį kuo nors maloniu – ypač naudingos triukšmą slopinančios ausinės ir atpalaiduojanti muzika.
Taip pat verta paskaityti, pažiūrėti filmą ar pabandyti užmigti. Taip pat verta naudoti vaistažolių preparatus. Taip pat svarbu klausytis įgulos pranešimų ir laikytis pagrindinių saugos taisyklių.
Jei nerimaujate dėl pakilimo ar nusileidimo, skriskite tuo metų laiku, kai abiejose kryptyse oro sąlygos yra palankios. Taip pat venkite vietų, žinomų dėl pavojingų kilimo ir tūpimo takų – jei jie buvo patvirtinti naudoti, jie yra saugūs, tačiau vaizduotė veikia prieš mus ir gali padidinti paniką.