Akimirka – ir peršalsite. Kaip saugiai naudoti oro kondicionierių namuose ir automobilyje?  ()

Vis daugiau laiko praleidžiame kondicionuojamose patalpose – parduotuvėse, prekybos centruose ir biuruose tai beveik norma.



© Picryl (atvira licencija) | https://picryl.com/media/questions-about-ac-heat-up-47c5df

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dėl užsitęsusių karščio bangų daugelis žmonių taip pat renkasi namuose įsirengti vėsinimo įrenginius. Kaip oro kondicionieriai veikia mūsų sveikatą? Ar jie iš tikrųjų prisideda prie gerklės skausmo ar kvėpavimo takų ligų? Sužinokite, kaip saugiai naudoti oro kondicionierius, ir sužinokite, kada ir kam šie prietaisai gali būti kenksmingi.

Kaip saugiai naudoti oro kondicionierių namuose?

Reguliariai valyti ir keisti oro kondicionieriaus filtrus yra labai svarbu. Tai padės išvengti pelėsio, dulkių erkučių ir kitų alergenų įkvėpimo rizikos. Ekspertai taip pat pataria nenustatyti per žemos įrenginio temperatūros – idealiu atveju ji turėtų būti ne mažiau kaip 6 laipsniais Celsijaus žemesnė už lauko temperatūrą.

Kenksmingiausia oro kondicionieriaus savybė yra oro srauto nukreipimas į save. Tiesioginio įrenginio pučiamo oro temperatūra yra 5–14 laipsnių Celsijaus, todėl jis gali būti kenksmingas organizmui. Oras turėtų būti paskirstytas po visą kambarį palaipsniui.

Ar oro kondicionierius kenkia jūsų sveikatai?

[Lenkija+Kuponai] Tik nuo 78€! Namams ir automobiliui. Mega daugiafunkciai siurbliai sutvarkys tokią betvarkę, kuri atrodė neįveikiama
6242 1

Specialus rinkinukas

Fantastiškos kainos

Kuponai

Ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „CROSIKO W07“ - daugiafunkcis siurblys

2) „CROSIKO C988“ - daugiafunkcis siurblys

Išsamiau

Vis dar vyrauja nuomonė, kad ilgai praleidus oro kondicionieriais vėdinamose patalpose sukeliamas gerklės skausmas ar peršalimas. Iš tiesų, oro kondicionieriai sausina orą, o tai savo ruožtu sausina kvėpavimo takus ir gali padaryti juos jautresnius infekcijoms.

Norint sumažinti šią riziką, verta investuoti į brangesnius prietaisus, leidžiančius reguliuoti drėgmės lygį. Priešingu atveju verta periodiškai išjungti prietaisą ir išvėdinti kambarį. Taip pat naudinga reguliariai gerti vandenį arba naudoti drėkinamuosius nosies lašus.

Ar oro kondicionierius nesveikas astmatikams ir alergiškiems žmonėms?

Oro kondicionierius gali būti ypač pavojingas žmonėms, kenčiantiems nuo astmos, alergijų ar pasikartojančio sinusito, tačiau tik tuo atveju, jei įrenginys nėra reguliariai tikrinamas ir prižiūrimas. Filtrų valymas bent du kartus per metus sumažina didžiausią riziką: pelėsio ir sporų atsiradimą.  Žmonėms su nusilpusia imunine sistema arba turintiems kvėpavimo takų problemų tai gali sukelti grybelines infekcijas ir paaštrinti simptomus.

 

Tačiau verta žinoti, kad tinkamai prižiūrimas oro kondicionierius ypač naudingas alergiškiems žmonėms. Įrenginio filtrai sulaiko žiedadulkes ir kitus alergenus ir gali pagerinti padidėjusio jautrumo asmenų savijautą, ypač pavasarį.

Kiti oro kondicionavimo pavojai

Nors dauguma žmonių rūpinasi savo privačiais oro kondicionieriais, viešose vietose jais sunku pasitikėti. Kartkartėmis pasirodo pranešimų apie masines legioneliozės, pavojingos bakterijos, sukeliančios plaučių uždegimą, infekcijas. Drėgna ir šilta aplinka sudaro idealias sąlygas jai daugintis, todėl ja lengva užsikrėsti oro kondicionieriais vėsinamuose kambariuose. 

 

Būdingi legioneliozės simptomai yra aukšta temperatūra, šaltkrėtis, kosulys ir plaučių uždegimas, taip pat pilvo skausmas ir viduriavimas.  Jei pasireiškia šie simptomai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kaip saugiai naudoti oro kondicionierių automobilyje?

Taisyklės panašios į oro kondicionierių naudojimo namuose ar biure taisykles. Svarbu per daug nesumažinti temperatūros, o nukreipti oro srautą į automobilio langus ir lubas.

Taip pat pravartu pirmiausia išvėdinti automobilį, o tada palaipsniui mažinti temperatūrą. Taip pat pravartu išjungti oro kondicionierių likus kelioms minutėms iki kelionės pabaigos, kad jūsų kūnas priprastų prie aukštesnės temperatūros. Taip pat būtina reguliariai tikrinti ir valyti filtrus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(0)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()