Tai vis dar populiarus vaistinis augalas Lietuvoje. „Vokiečiai jį uždraudė“  ()

Natūralūs gydymo būdai populiarėja.


Vaistinė taukė
Vaistinė taukė
© Aiwok, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Symphytum_officinale_1a.JPG

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vyrauja tendencija grįžti prie gamtos ir vengti cheminių preparatų. Tačiau mes vis dar nesuvokiame galingo žolelių poveikio ir vartojame jas kaip „paprastas arbatas“.

Lietuvoje populiari vaistinė taukė (Symphytum officinale) pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis ir jau daugelį metų naudojama, pavyzdžiui, sąnarių skausmui malšinti. Tačiau paaiškėja, kad ji gali būti pavojinga. Ne veltui jos naudojimas buvo uždraustas tokiose šalyse kaip Vokietija.

Kas yra taukė ir kaip ji veikia?

Taukė buvo vienas mėgstamiausių liaudies medicinos augalų. Šis vertingas vaistinis augalas turi daug bioaktyviųjų medžiagų, įskaitant taninus, aminorūgštis, polifenolius, eterinius aliejus ir, svarbiausia, alantoiną, kuris pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis ir raminamosiomis savybėmis.

[EU+Kuponas] Pirkėjai sužavėti. „Labiau nei pateisina lūkesčius. Nuostabi kokybė. Su lazeriniu kreiptuvu. Ir dar tokia kaina.“ Būtinas „pasidaryk pats“ entuziastams ir profesionalams
2

Nuostabi kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Puikių galimybių rinkinys

Labai ribotas kiekis

12 mėn. garantija

Išsamiau

Dėl šios priežasties taukė jau šimtmečius naudojama sąnarių ir raumenų skausmui bei odos problemoms gydyti. Tai viena geriausių priemonių žaizdoms ir lūžiams gydyti, nes ji pagreitina audinių regeneraciją ir padeda kovoti su uždegimu. Ji taip pat padeda palengvinti atopinio dermatito ir psoriazės simptomus.  Ji veiksmingai padeda išvengti ir gydyti pragulas, nušalimus ir nudegimus saulėje.

Kodėl taukė gali būti pavojinga?

 

Anksčiau taukė buvo naudojama ne tik išoriškai, bet ir vaistiniuose užpiluose. Tačiau paaiškėjo, kad be vertingų medžiagų,  augale taip pat yra toksiškų junginių, kurie gali kelti didelę grėsmę kepenims.

Reguliarus taukių užpilų vartojimas gali pažeisti kepenų ląsteles ir netgi sukelti kepenų bei gaubtinės žarnos vėžį. Dėl šios priežasties Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) įspėja nevartoti šio augalo. Draudimas naudoti taukes maisto produktuose galioja Vokietijoje ir daugelyje ES šalių.

Kaip saugiai naudoti taukę?

 

Taukė gali būti naudojama išoriškai sąnarių ir kaulų skausmui malšinti, taip pat įvairiems sužalojimams gydyti. Parduodami tepalai ir geliai pasižymi nuskausminančiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis.

Taip pat naudingi taukės kompresai. Taukės tepalą galite pasigaminti ir patys: nuvalykite ir nusausinkite augalo šaknį, tada sutrinkite, įlašinkite kelis lašus stiprios alkoholio ir užpilkite glicerinu. Po 30 dienų tiesiog perkoškite šį mišinį per marlę ir tepkite ant skausmingų vietų ar sudirgusios odos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(1)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()