Nanodalelės gali padėti organizmui kovoti su užkrečiamomis ligomis (0)
Šveicarų mokslininkai sukūrė metodą, kuris nanodaleles paverčia pagalbiniais antikūnais, leidžiančiais greičiau išvalyti organizmą nuo virusų ir įveikti ligą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Biotechnologai jau svarsto galimybę panaudoti sintetines nanodaleles kamieninių ląstelių pernešimui į reikiamas organizmo vietas, rašo „Ars Technica“. Dabar Šiaurės Vakarų Šveicarijos taikomųjų mokslų ir menų universiteto tyrėjai teigia radę būdą nanodaleles panaudoti kaip pagalbinius antikūnus, skirtus kovoti su užkrečiamomis ligomis.
„Spąstai virusams“ susideda iš mažyčių dalelių, kurios geba pritraukti virusus. Dalelės vėliau laboratorijoje padengiamos specialiu sluoksniu, kuris sukuria įspaudą aplink prilipusius virusus. Nuvalius ultragarsu virusus nuo dalelių, jos gali būti gaminamos masiškai ir naudojamos kraujo ar kito skysčio valymui nuo virusų.
Bandymai su užkrėstu žmogaus kraujo serumu parodė, kad nanodalelės per pusvalandį sugebėjo „pagauti“ iki 88 proc. visų ligos sukėlėjų. Teoriškai su likusiu kiekiu turėtų nesunkiai susidoroti žmogaus imuninė sistema.
Pirminis išradimo tikslas – patikimesni laboratoriniai tyrimai. Prieš naudojant nanodaleles gyvame organizme, reikia įsitikinti, kad nanodalelės nesukelia komplikacijų, ir išmokti pagaminti didelį jų kiekį.