Tarptautinė mokslininkų grupė sukonstravo ir išbandė aparato/įrenginio prototipą, kuris saulės energiją paverčia į degalus. Šiam aparatui reikia tik saulės šviesos, vandens ir anglies dvideginio dujų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Įrenginys gan paprastas. Tai - cilindrinės formos korpusas iš porėto cerio dioksido, apgaubtas patikimu šilumos izoliacijos sluoksniu. Kameros viršus uždengtas karščiui atsparaus stiklo lakštu. Pro jį ant cilindro sienelių patenka koncentruoti saulės spinduliai.
Cerio dioksidą įkaitinus iki 1420-1640 laipsnių, jis atsiskiria nuo deguonies. Tokia yra proceso pirmoji fazė. Toliau, sumažinus kaitinimą, aušinamas ceris, kuris reaguoja su anglies dvideginiu ir vandeniu. Aušdamas jis iš šių junginių atima deguonį, taip pagamindamas monoksidą ir vandenilį – taigi, degalus.
Šio įrenginio autoriai - Kalifornijos technologijų instituto Caltech, Ciuricho technologijų instituto „ETH Zurich ir Paul Scherrer Institut“ mokslininkai. Jie jau atliko daugiau kaip 500 bandomųjų naujojo agregato ciklų ir konstatavo, kad šis įrenginys gamina stabilų degalų kiekį. Tiesa, agregato naudingumo koeficientas dėl tobulintinos įrenginio konstrukcijos dar nėra labai didelis: tik apie 0,7-0,8 proc. Tačiau „saulės reaktoriaus” konstruktoriai tikisi jį padidinti. Sumažinus pro agregato sieneles patiriamus šilumos nuostolius ir efektyviau nukreipus saulės spindulius, agregato naudingumo koeficientą galima padidinti iki 16-19 proc.