„150 kartų!“ Sertifikuota Japonijoje. Energetikoje pakeis viską  ()

Medžiaga jau buvo sertifikuota Japonijoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šis išradimas skirtas saulės energijos gamybai nenaudojant tradicinių silicio plokščių. Oksfordo universiteto Fizikos fakulteto mokslininkai paskelbė apie naujoviškos medžiagos, žyminčios saulės energijos proveržį, sukūrimą.

Naujoji energiją generuojanti medžiaga yra itin plona ir pakankamai lanksti, kad ja būtų galima padengti beveik bet kokį paviršių. Mokslininkai teigia, kad bus galima uždengti kasdienius daiktus, tokius kaip mobilieji telefonai, kuprinės ar automobiliai, – nurodo portalas „Kopalnia Wiedzy“.

Medžiagos energetinis efektyvumas jau patikrintas – patvirtinta, kad jis siekia 27 %, kas prilygsta šiuo metu naudojamiems fotovoltiniams elementams.

[Mažiausios kainos] El. dviračių TOP! Specialūs nuolaidų pasiūlymai tik Technologijos.lt skaitytojams + žaidimas laimėti dviratį (Video)
13516 4

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar dar juos galite įsigyti su specialiai Jums skirtais nuolaidų kuponais už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

Medžiaga jau buvo sertifikuota Japonijos nacionalinio pažangiojo pramonės mokslo ir technologijų instituto.

„Per penkerius darbo metus savo medžiagos energinį efektyvumą padidinome nuo maždaug 6 iki 27 proc. Tai yra beveik viršutinė riba, kurią šiuo metu galima pasiekti naudojant vieno sluoksnio saulės elementus. Manome, kad ateityje mūsų modulių efektyvumas gali išaugti iki daugiau nei 45 %“, – sako daktaras Shuaifengas Hu.

Nauji elementai turi didžiulį pranašumą – yra beveik 150 kartų plonesni už fotovoltinėse plokštėse naudojamą silicio sluoksnį ir yra lankstūs. Jų kūrėjai mano, kad išradimas padės sumažinti saulės energijos gamybos sąnaudas ir išpopuliarės.

 

Išsamūs naujos medžiagos tyrimų rezultatai bus paskelbti artimiausiais mėnesiais.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(57)
(3)
(54)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()