Iš Kinijos pagalbos – šnipštas. Rusijoje rimtos problemos  ()

Uždaromos trys naftos perdirbimo gamyklos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Trys naftos perdirbimo gamyklos Rusijoje buvo priverstos iš dalies nutraukti darbą dėl problemų remontuojant užsienietišką įrangą, kuriai neužtenka dalių. Tarp tokių gamyklų yra ir Volgogrado naftos perdirbimo gamykla, kuri ne kartą tapo dronų atakų taikiniu.

Be to, Rusija negalėjo iki galo užbaigti suplanuotų remonto darbų spalį ir pratęsė atskirų blokų prastovas visam lapkričiui Ilsko ir Jajos naftos perdirbimo gamyklose.

Apie tai pranešė Rusijos žiniasklaida, remdamasi pramonės šaltinių duomenimis.

Pažymima, kad tuščiosios eigos nuostoliai bus 1,5 karto didesni nei planuota. Šaltiniai mano, kad vietoj 1,2 mln. tonų, bus mažiausiai 1,8 mln. tonų nuostolis. O bendras nuostolis 2024 m. sausio–lapkričio mėnesiais, jų duomenimis, siekia 39 mln. tonų, tai yra 5,2 mln. tonų (+5 %) viršija praėjusių metų to paties laikotarpio rodiklį.

[EU+Kuponas] Bent 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Aukščiausio lygio plazminis pjaustytuvas. Paskutiniai vienetai („VEVOR CUT-50“)
4791 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš EU greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Problemų, susijusių su naftos perdirbimo gamyklos remontu, kilo dėl sankcijų. Naftos perdirbimui svarbi įranga ir jos komponentai į Rusiją nėra tiekiami. Visos trys šios gamyklos vienu metu buvo pastatytos ir modernizuotos dalyvaujant Europos ir JAV įmonėms. Dabar jie negali gauti techninių priemonių remontui užbaigti.

Problemą paaštrino Ukrainos bepiločių orlaivių atakos, dėl kurių Rusija 2024 metų pradžioje prarado apie 15 % naftos perdirbimo pajėgumų. Rusijos Federacija planavo gamyklas remontuoti naudodama atsargas iš Kinijos, tačiau tai pasirodė per brangu, nes šiuo atveju reikia visiškai pakeisti naftos perdirbimo gamyklos įrangą.

 

Nepavyko problemos išspręsti ir su Rusijoje gaminamais komponentais.

„Vietiniai gamintojai užima tik 45 % siurbimo įrangos rinkos, 40 % naftos perdirbimo gamyklų kompresorių, 30 % reaktorių ir kokso degimo kamerų. Kalbant apie kitų tipų įrangą, Rusijos tiekėjų dalis yra dar mažesnė. Todėl JAV, ES šalių, JK ir Japonijos įvestos sankcijos naftos perdirbimo įrenginių tiekimui pastebimai pristabdė Rusijos gamyklų modernizavimo projektų įgyvendinimą“, – sakė Rusijos Energetikos ir finansų instituto Ekonomikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Sergejus Kondratjevas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(16)
(0)
(16)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()