„Ateitis yra šiandien.“ Totali revoliucija. Elektros perdavimas be laidų tampa realybe! (Video) (1)
Daugiau nei prieš šimtą metų garsusis išradėjas Nikola Tesla atliko eksperimentus, kurių metu energija turėjo būti perduodama be laidų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dabar ši vizija JAV tampa realybe. Netrukus apie laidus galėsime pamiršti, o iš aplinkos gaunama energija bus kraunami išmanieji telefonai ir automobiliai.
Agentūra DARPA, kuri dažniausiai užsiima futuristinių ateities technologijų kūrimu JAV kariuomenės reikmėms, ginklų bendrovei „Raytheon“ užsakė parengti sistemą, kuri įgyvendins gražią Nikola Teslos viziją.
Tačiau tai nėra technologijų, kurios bus kuriamos tik po dešimtmečių, vizijos. Ją jau galima įsigyti ir netgi atliekami išplėstiniai bandymai. Ssekasi stebėtinai gerai. Ši technologija skirta įgalinti įvairių elektroninių prietaisų maitinimą belaidžiu būdu, t. y. be laidų.
|
Tai projektas tinkamu pavadinimu POWER (Persistent Optical Wireless Energy Relay). Bus sukurtas nedidelis siųstuvas, kuris galėtų būti montuojamas dronuose ir leistų perduoti didelius energijos kiekius į mūšio lauke esančias motorines transporto priemones, dronus ir kitą karinę įrangą.
Mokslininkai aiškina, kad tai – XXI amžiaus revoliucija. Bandymai rodo, kad energiją galima siųsti tiesiai iš kosmoso į Žemės paviršių, o vėliau į įrenginius.
Įsivaizduokime, kad dėl šios technologijos daugiau niekada nebereikės krauti išmaniųjų telefonų, automobilių ar įvairių kasdienių daiktų. Netgi galėsime naudotis buitine technika ne namuose, nesibaimindami, kad neturėsime prieigos prie rozetės.
DARPA praneša, kad „Raytheon“ turi dvejus metus sukurti „optinių spindulių fiksavimo, perdavimo ir nukreipimo“ įrenginio prototipą. Įdomu tai, kad šiuo metu Pentagonas įgyvendina kitus projektus, susijusius su belaidžiu energijos perdavimu. Specialūs kosminiai dronai perduos energiją į Žemę, paimdami ją tiesiai iš orbitinių saulės fermų.
Agentūra jau sėkmingai išbandė tokią sistemą naudodama slaptą kosminį lėktuvą X-37B. Pentagonas neslepia, kad nori užtikrinti savo kariuomenei neribotą prieigą prie elektros savo veiklai net ir pačiomis sunkiausiomis lauko sąlygomis. Karas Ukrainoje rodo, kad degalų pristatymas autocisternomis į fronto liniją yra nepatogus, nes tokias transporto priemones masiškai naikina priešas ir sunku užtikrinti jų saugumą.
Dėl tiesioginio energijos perdavimo į bet kurį įrenginį, pagaliau bus galima sukurti pirmuosius praktiškus tankus ar šarvuočius su elektros varikliais, nesirūpinant milžiniškų ir itin sunkių akumuliatorių montavimu.