„Į aplinką išmestos tonos urano.“ Ukrainoje pradėjo mutuoti gyvūnai (Video)  ()

Nenustatyta, kaip tai pašalinti.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© WikiImages (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/uranium-radioactive-nuclear-shine-63095/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Virš Černobylio elektrinės iškilęs kupolas iki šiol yra didžiausias žmogaus sukurtas mobilus objektas. 2024 m. lapkričio 29 d. sukako aštuntosios šios konstrukcijos pastatymo virš ketvirtojo Černobylio elektrinės bloko metinės.

Elektrinės apsaugojimo naujuoju sarkofagu procesas anaiptol nebuvo trumpalaikis. Objektas buvo nukeltas net dviem savaitėms – nuo 2016 m. lapkričio 13 iki 29 d. Tai visų pirma lėmė konstrukcijos matmenys, nes sarkofago aukštis siekia 108 metrus, o ilgis – 165 metrus. Korpuso arkos tarpatraminė konstrukcija taip pat įspūdinga – jos ilgis siekia net 270 m.

Sarkofago gamintoja bendrovė „Novarka“ pasirūpino dideliu konstrukcijos patvarumu. Konstrukciniai elementai pagaminti iš nerūdijančio plieno, o viduje įrengta vėdinimo sistema, kuria į korozijos paveiktus elementus tiekiamas šiltas ir sausas oras. Milžiniško kupolo viduje įrengti oro sausintuvai, kad oro drėgmė neviršytų 40 proc. Gamintojas skelbia, kad kupolas gali atlaikyti krentančius lėktuvus, žemės drebėjimus ir net tornadus.

[EU+Kuponai] „Black Friday“! Mažiausios kainos. Įspūdingų galimybių projektoriai, ergonominės kėdės, žaidimų monitoriai, energijos stotelės ir kt. (Video)
4955

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „NEWTRAL MagicH-BPro“ - JAV specialistų rekomenduojama ergonominė darbo kėdė

3) „Ultimea Apollo P60“ - iki 4K, 900 ANSI, automatinis fokusavimas, Bluetooth 5.3 ir kt.

4) „SolarPlay Q2501“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2160Wh, LiFePO4

Išsamiau

Nors virš Černobylio elektrinės esantis sarkofagas turėtų apsaugoti sunaikinto reaktoriaus liekanas ateinančius 100 metų, po ketvirtojo reaktoriaus nuolaužomis tebėra keli šimtai tonų radioaktyvaus korio ir kelios tonos urano bei plutonio. Specialistai šias liekanas apsaugo, tačiau nenustatyta, kaip šalinti tai, kas slepiasi po ketvirtuoju elektrinės bloku.

 

Černobylio AE katastrofa įvyko naktį iš 1986 m. balandžio 25 į 26 d., kai ketvirtajame energijos bloke įvyko tragiškas sprogimas, į atmosferą išmetęs didelį kiekį radioaktyviųjų medžiagų. Dėl grandininės reakcijos perkaitus reaktoriaus aktyviojoje zonoje įvyko vandenilio sprogimas, sunaikinęs reaktoriaus kompleksą ir sukėlęs daugybę gaisrų, kuriuos pavyko užgesinti tik po dviejų savaičių.

 

Virš Europos pakilo radioaktyviųjų dulkių debesis, dėl kurio buvo užteršti daugelis regionų nuo Skandinavijos iki Balkanų. Šio įvykio pasekmės buvo tiesioginės ir ilgalaikės.

Ne tik žmonės, bet ir gamta Černobylio elektrinės apylinkėse labai pasikeitė. Iš radiacijos lygio uždarojoje zonoje rodmenų matyti, kad kai kurie gyvūnai pradėjo adaptyviai evoliucionuoti. Laukiniai šunys ir rytinės upės zonoje rodo genetinius pokyčius, kurie gali būti atsakas į aukštą radiacijos lygį. Mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad skiriasi paprastųjų medvarlių odos spalva, o tai gali būti apsauginių mutacijų rezultatas. Panašiai pastebėti ir vilkų imuninės sistemos pokyčiai, kurie gali padidinti jų atsparumą vėžiui.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(16)
(-9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()