„Gazprom“ skubiai keičia šalį. „Visi mokosi naujos kalbos“  (1)

Rusijos „Gazprom“ imasi desperatiškų priemonių.


Rusija bando išlaikyti savo pozicijas Europos dujų rinkoje
Rusija bando išlaikyti savo pozicijas Europos dujų rinkoje
© RG72 (CC BY-SA 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gasa_forumo_2017_21.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusija bando išlaikyti savo pozicijas Europos dujų rinkoje. Praradusi didelę eksporto dalį ir mažėjant tiekimo maršrutams, bendrovė pradėjo perkelti darbuotojus į Turkiją ir aktyviai juos moko turkų kalbos, pranešė „The Moscow Times“.

Praėjusiais metais „Nord Stream“ ir „Turkish Stream“ dujotiekius aptarnaujantys darbuotojai masiškai paliko Europos Sąjungą. Dauguma specialistų persikelia į Turkiją, kur „Gazprom“ planuoja kurti naują dujų centrą. Šiuo tikslu bendrovė organizavo intensyvius turkų kalbos kursus ir padėjo darbuotojams susirasti būstą Stambule.

[Vokietija!] Tik 29,3€. Belaidis aukšto slėgio plovimo įrenginys - su 2 baterijomis. Paskutiniai vienetai
7907 5

Mažiausia kaina šiais metais!

Iš Vokietijos sandėlio

Ribotas kiekis

Išsamiau

Nutraukus tranzitą per Ukrainą, „Gazprom“ liko vienintelis tiekimo į Europą kelias – „Turkish Stream“.

Tačiau šis maršrutas taip pat praranda savo svarbą. 2024 m. dujų eksportas į Europą ir Turkiją sudarė tik 50 mlrd. kubinių metrų, o 2025 m. turėtų sumažėti iki 45 mlrd. kubinių metrų. Tai tik nedidelė dalis prieš karą 2021 m. tiektų 32 mlrd.

„Gazprom“ bandymų sustiprinti savo pozicijas Turkijoje fone Maskvą pasiekė nerimą kelianti žinia: planai tiesti dujotiekį iš Kataro per Siriją į Turkiją gali visiškai sužlugdyti Rusijos planus. Žlugus Bašaro al Assado režimui Sirijoje, Kataras gali tapti svarbiausiu regiono dujų rinkos dalyviu ir išstumti „Gazprom“.

 

Ekspertai įspėja, kad Rusijos ekonominė ir geopolitinė izoliacija, taip pat nesugebėjimas prisitaikyti prie naujų energetikos rinkos realijų gali padaryti galą jos dominavimui dujų eksporto srityje.

Rusija vis labiau priklauso nuo Turkijos, kad išlaikytų bent minimalias eksporto apimtis, tačiau dėl priklausomybės nuo vieno maršruto jos ateitis yra labai pažeidžiama.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(68)
(7)
(61)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)

Susijusios žymos: