„Atpiginsim elektrą ir dujas.“ Fantastiškas planas, bet yra „stabdančių“ ()
Tai turėtų būti Europos strategijos dalis, sako Tuskas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vienas iš Lenkijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai tikslų – palaipsniui atsisakyti rusiškų energijos šaltinių importo. „Die Welt“ atskleidžia, kad sprendimas yra branduolinė energija.
„Lenkai nori sustabdyti importą, užtikrindami energijos tiekimą Europai ir netgi atpigindami elektrą bei dujas. Paradoksas, galite pagalvoti. Kaip Varšuva ketina tai išspręsti? Per branduolinę energiją“, – praneša dienraštis „Die Welt“.
Leidinio korespondentas Briuselyje nurodo konfidencialų laišką, kurį Varšuvos valdžia neva išsiuntė Europos Sąjungos šalių ekonomikos ir finansų ministrams. Kaip rašo leidinys, Donaldo Tusko vyriausybė teigia, kad tradicinė branduolinė energija yra svarbi energetikos transformacijai ir turėtų būti Europos strategijos dalis.
Patikima energija, bet Vokietija tam prieštarauja
|
Varšuva taip pat siekia įtikinti, kad ekonomiškai efektyvi ir patikima energija yra Europos konkurencingumo pagrindas.
„Die Welt“ korespondentas pastebi, kad tokia pozicija ES yra prieštaringa. Pavyzdžiui, Vokietija prieštarauja branduolinės energetikos plėtrai.
Kiti svarbūs dalykai, kurie išdėstomi laiškuose Europos partneriams, yra biurokratijos mažinimas ES ir aprūpinimas maistu. Tačiau svarbiausias Lenkijos pirmininkavimo momentas yra saugumas, o premjeras Donaldas Tuskas ragina kitas ES šalis didinti išlaidas gynybai, rašo leidinys.
„Ar Lenkija turi galimybę įgyvendinti savo reikalavimus? – klausia leidinys. Juk šalis yra didžiausia ES lėšų gavėja. Kita vertus, Prancūzija ir Vokietija laikinai pasitraukė iš savo, kaip Europos lyderių, vaidmens. Jei kas nors gali ką nors pakeisti be Macrono ir Scholzo, tai tikriausiai yra Tuskas“, – rašoma straipsnyje.