Skelbia, kas kaltas dėl milžiniškos elektros sąskaitos. „Dažniausiai žmogus to net nenutuokia“ (2)
Pastebėję tokį įrenginio veikimo sutrikimą, nedelsdami kreipkitės į savo energijos tiekėją.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dėl didelių išlaidų daugelis žmonių stengiasi sumažinti energijos sąnaudas ir sutaupyti kitoms išlaidoms. Tačiau pasirodo, kad milžiniškos elektros sąskaitos nebūtinai atspindi faktinį elektros suvartojimą. Kaltas gali būti skaitiklis.
Jei sąskaitos už energiją nėra proporcingos vartojimui, verta pagalvoti apie sugedusį skaitiklį. Ši įranga turi užtikrinti tikslų matavimą, tačiau net tiekėjai įspėja, kad ji gali sugesti.
Netinkamai veikiantis skaitiklis gali prisukti nerealų kiekį kilovatvalandžių. Todėl vartotojas patiria nepagrįstas išlaidas. Taigi, kaip tai patikrinti?
|
Pirmiausia turite apžiūrėti įrenginį iš išorės. Jei pastebėsite kokius nors pažeidimus, pvz., įtrūkimus, gali būti, kad jis neveikia tinkamai. Atsilaisvinę laidai arba apdegimo žymės ant korpuso taip pat gali būti nerimą keliantis požymis.
Kitas žingsnis – atlikti bandymą, kad patikrintumėte, ar energijos suvartojimas matuojamas teisingai teisingas. Tam reikia stebėti skaitiklį. Skaitiklis sugedęs, jeigu yra įjungtas apšvietimas arba kiti elektros prietaisai, o elektros skaitiklio diskas nesisuka arba nemirksi šviesos diodas.
Skaitiklis taip pat sugedęs, jeigu visi elektros prietaisai išjungti, o skaitiklio diskas sukasi arba mirksi šviesos diodas.
Pastebėję tokį įrenginio sutrikimą, nedelsdami kreipkitės į savo energijos tiekėją. Tik jis galės išspręsti šią problemą.
Norint greitai išspręsti problemą, geriausia paprašyti energijos tiekėjo atlikti techninę skaitiklio apžiūrą. Toks įrangos patikrinimas kainuos papildomai. Tačiau dažniausiai šias išlaidas padengia tiekėjas.