Vokietija uždaro vėjo jėgainių parką. Paaiškėjo žiauri tiesa. „Tokių uždarymų bus ir daugiau“  (16)

Reikalauja didelių investicijų.


„Alpha Ventus“
„Alpha Ventus“
© Martina Nolte (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2012-05-13_Alpha_ventus_-_Nordsee-Luftbilder_DSCF8851.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Netoli Borkumo salos Šiaurės jūroje planuojama nugriauti vėjo jėgainių parką „Alpha Ventus“. Vokietijos vyriausybei sumažinus subsidijas, įrengimas tapo nuostolingas.

Dvylika 155 metrų aukščio vėjo turbinų „Alpha Ventus“ komplekse, esančiame 45 km nuo Borkumo salos, gamino apie 60 MW energijos ir tiekė elektrą 50 000 gyventojų turinčiam miestui. Tačiau vėjo malūnai bus išmontuoti, nes jėgainė tapo nuostolinga dėl nepakankamų valstybės subsidijų.

Tai pirmasis Vokietijos vėjo jėgainių parkas Šiaurės jūroje, pradėtas eksploatuoti prieš 15 metų.

[EU+Kuponas] Pirkėjai sužavėti. „Labiau nei pateisina lūkesčius. Nuostabi kokybė. Su lazeriniu kreiptuvu. Ir dar tokia kaina.“ Būtinas „pasidaryk pats“ entuziastams ir profesionalams
11320 3

Nuostabi kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Puikių galimybių rinkinys

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Jo statyba kainavo apie 60 mln. eurų, o paleidimo data ne kartą buvo atidėta keleriems metams dėl daugybės techninių nesklandumų. Vėjo malūnai turėjo nepertraukiamai veikti bent iki 2035 m.

Tačiau sprendimas parką nugriauti nėra techninių problemų rezultatas, o tik ekonominės pusiausvyros išdava.

Federalinė valdžia įsipareigojo 12 metų subsidijuoti vėjo jėgainių parkus jūroje ir garantavo operatoriui 15 euro centų subsidiją už 1 kWh turbinų pagamintos energijos.

Tačiau tokio dydžio įstatymais numatytos subsidijos pasibaigė praėjusių metų pabaigoje.

Be valstybės subsidijų energijos gamintojas už 1 kWh pagamintos energijos gali tikėtis tik „pliko“ 3,9 euro cento. Tai yra beveik keturis kartus mažiau ir nepakanka ūkiui išlaikyti atviroje jūroje – praneša „Bankier.pl“.

 

Ekspertai teigia, kad tai, deja, gali būti Vokietijos jūros vėjo energetikos pabaigos pradžia.

Daugelis atviroje jūroje esančių kompleksų veikia jau dešimtmetį ar ilgiau ir reikalauja didelių investicijų, kad dirbtų.

Be valstybės subsidijų ne tik jokios investicijos neturi šansų, bet ir tolesnis eksploatavimas yra beprasmiškas. Panašių vėjo jėgainių uždarymų bus ir daugiau.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(131)
(31)
(100)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (16)

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai