Prasideda. „Paskutinis „Gazprom“ turgus“ ()
Baigiasi sutartys.
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=Ni6vFaazpeM&t=35s
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Gazprom“ aptaria bendradarbiavimo su Turkijos partneriais perspektyvas dabartinių dujų sutarčių dėl rusiškų dujų tiekimo į šalį galiojimo išvakarėse.
2025 metais baigiasi sutartys su Turkijos valstybine įmone „Botas“ dėl 16 milijardų kubinių metrų dujų per metus tiekimo dujotiekiu „Blue Stream“ ir 5,75 milijardo kubinių metrų per metus pagrindine „Turkish Stream“ linija. Taip pat 2025 metų pabaigoje – 2026 metų pradžioje baigsis dabartinių sutarčių su kai kuriais privačiais importuotojais terminas, praneša „Interfax“.
Tolimesniam bendradarbiavimui aptarti „Botas“ generalinis direktorius Abdulvakhitas Fidanas balandžio 16 dieną Sankt Peterburge susitiko su „Gazprom“ vadovu – tai pirmasis pranešimas apie A. Millerio ryšius su A. Fidanu.
|
Anksčiau nepriklausomos Turkijos dujų prekybininko „Bosphorus Gaz Corporation“ direktorių tarybos pirmininkas Adanas Šenas atvyko į Sankt Peterburgą deryboms su „Gazprom“. Šalys aptarė „Turkijos gamtinių dujų rinkos dabartinę padėtį ir perspektyvas“.
2024 metais Turkija importavo 52 milijardus kubinių metrų gamtinių dujų, iš jų 21 milijardą kubinių metrų iš Rusijos. Nutraukus dujotiekio „Jamalas-Europa“ darbą, sugedus „Nord Stream“ ir nutraukus dujų tranzito per Ukrainą sutartį, Turkijos GTS liko vieninteliu Rusijos gamtinių dujų tiekimo į Europą maršrutu.
„Botas“ yra valstybinė Turkijos naftos ir dujų įmonė, viena didžiausių šalies gamtinių dujų rinkos dalyvių ir jau beveik 40 metų pagrindinė rusiškų dujų importuotoja. Ji dirbo kartu su „Gazprom“ įgyvendindama „Blue Stream“ ir „Turkish Stream“ projektus. Visų pirma, šalys kartu nutiesė tranzitinį dujotiekį Turkijos teritorijoje – nuo Juodosios jūros pakrantės iki sienos su Bulgarija.
2025 m. sausį Turkijos ambasadorius ES pareiškė, kad jo šalis pradeda diplomatines pastangas atnaujinti derybas energetikos klausimais su ES, siekdama tapti pagrindine gamtinių dujų tiekėja.
Buvęs Ukrainos „Naftogaz“ valdybos vadovas Andrijus Kobolevas pareiškė, kad, nutraukus dujų tranzitą per Ukrainą, „Gazprom“ virsta Turkijos žaliavų priedu.
Pranešama, kad Turkija planuoja dvigubai padidinti savo dujų saugyklų pajėgumus.
Taip pat pranešta, kad „Botas“ pasirašė 10 metų SGD tiekimo sutartį su Prancūzijos „TotalEnergies“.