Šokiai su audromis. Precedento neturintis pasiekimas. Japonija išnaudojo gamtos destruktyvių jėgų galią (Video)  ()

To pakanka standartiniam elektromobiliui įkrauti kelis kartus.


Specialus dronas
Specialus dronas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=I3BcU0_36g0&t=96s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Audra yra reiškinys, kuris yra ir pavojingas, ir žavus, ir kurį galima... kontroliuoti? Bent jau taip matyti iš naujausio japonų mokslininkų eksperimento, kurio metu pavyko pasiekti kažką neturinčio precedento.

Japonijos „Nippon Telegraph and Telephone Corporation“ (NTT) mokslininkai, atlikę novatorišką eksperimentą, pirmą kartą sėkmingai sukėlė ir nukreipė žaibo smūgį naudodami droną, o tai savaime yra reikšmingas žingsnis į priekį apsaugos nuo audrų srityje.

Testavimas vyko nuo 2024 m. gruodžio iki 2025 m. sausio mėn. Hamadoje, Japonijoje. Tuomet į audrą buvo paleistas dronas, aprūpintas žaibams atspariu Faradėjaus narvu ir 300 metrų įžeminimo laidu. Dronui pavyko sukelti žaibo smūgį, kuris iš dalies ištirpdė apsauginį narvą, tačiau pats dronas liko veikiantis. Lieka klausimas – kam žaisti su audra?

Fantastiškų kainų ir galimybių QHD 2560*1440P vaizdo registratoriai ir adapteriai. Specialus rinkinukas vairuotojams
2104 2

Specialus rinkinukas

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) „TUERBB X7“ - QHD 2560*1440P vaizdo registratorius

2) „TUERBB CP009 2-in-1 Wireless CarPlay“ adapteris

3) „TUERBB CA03 Wireless CarPlay“ adapteris

Išsamiau

Priešingai nei atrodo, tai nėra bandymas sukurti naują energijos šaltinį ar ginklus, nes ši inovacija siekia apsaugoti infrastruktūrą nuo žaibo daromos žalos ir tyrinėja galimybes gauti elektros energijos iš atmosferos išlydžių. Tradiciniai žaibolaidžiai turi savo apribojimų, ypač tokių konstrukcijų kaip vėjo turbinos ar stadionai atveju. Todėl NTT metodas apima dronų naudojimą kaip mobilius žaibolaidžius. Drone esantis Faradėjaus narvas saugiai nukreipia žaibo energiją per laidą į žemę, taip sumažindamas žalą tiek pačiam dronui, tiek saugomai infrastruktūrai.

 

Žinoma, tai ne pokštas, nes tipiškas žaibo smūgis perneša apie 1 milijardą džaulių energijos, o tai atitinka maždaug 278 kilovatvalandes. To pakanka standartiniam elektromobiliui įkrauti kelis kartus. Kasmet visame pasaulyje įvyksta maždaug 1,4 milijardo žaibų, o tai reiškia didžiulį, nors ir šiuo metu neišnaudotą, energijos potencialą. Energijos išgavimas iš žaibo akivaizdžiai susiduria su rimtais iššūkiais. Iškrovos energija išsiskiria per sekundės dalį, todėl reikalingos kaupimo sistemos, galinčios apdoroti milžiniškus energijos impulsus. Dabartinės energijos kaupimo technologijos nėra skirtos taip greitai kaupti energiją, o nenuspėjamas iškrovų pobūdis dar labiau apsunkina efektyvų šios energijos naudojimą.

 

Sėkmingas NTT eksperimentas atveria kelią geresnei infrastruktūros apsaugai nuo žaibo, ypač ten, kur tradicinių sprendimų nepakanka.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(0)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()