„Užteks 170 000 metų. Po mūsų kojomis neįtikėtinas energijos šaltinis“  ()

Naudojamas jau daugelį metų.


Asociatyvus pav.
Asociatyvus pav.
© PIRO4D (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/solaris-world-earth-watt-sea-3365405/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Oksfordo, Durhamo ir Toronto universitetų atliktame tyrime nustatyta, kad per pastarąjį milijardą metų planetos žemyninėje plutoje susidarė tiek vandenilio, kad jo pakaktų žmonijos energijos poreikiams patenkinti 170 000 metų.

Dalis šių atsargų buvo prarasta, suvartota arba vis dar neprieinama. Tačiau mokslininkai mano, kad likęs laisvas vandenilis galėtų tapti natūraliu švarios energijos šaltiniu.

[Vokietija] Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna (Video)
4415

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Iš Vokietijos, retas atvejis

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

Vandenilis yra bespalvės, bekvapės ir netoksiškos dujos. Jau daugelį metų jis naudojamas naftos chemijos pramonėje naftai valyti, amoniakui trąšoms gaminti, plastikui ir plienui gaminti bei metanoliui gaminti.

Vandenilis yra galingas energijos šaltinis. 1 kg vandenilio yra 2,4 karto daugiau naudingosios energijos nei tokiame pačiame gamtinių dujų kiekyje, beveik 3 kartus daugiau nei litre benzino ir apie 4 kartus daugiau nei kilograme akmens anglių.

 

Šiuo metu vandenilis gaminamas iš angliavandenilių, o išmetamosios dujos sudaro 2,4 proc. viso pasaulyje išmetamo CO2 kiekio. Jei pavyks sukurti veiksmingą vandenilio paieškos strategiją, naujasis atradimas ateityje gali tapti reikšmingu švariu energijos šaltiniu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(12)
(1)
(11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: