Neįtikėtinas posūkis. Didžiausias pirkėjas atsisako Rusijos naftos  ()

„Bloomberg“ teigė, kad bendrovė siekia diversifikuoti savo pirkimus.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© pixabay (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/russia-oil-platform-rig-boat-ship-112445/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Indijos „Reliance Industries“, kuriai Rusija tapo didžiausia žalios naftos tiekėja, ketina diversifikuoti savo pirkimus. Strategijos pokytis įvyko po to, kai Jungtinės Valstijos grasina pagrindiniams rusiškos naftos pirkėjams 100 % muitais, o Europos Sąjunga bando sustabdyti iš jos gaunamų naftos produktų srautą. Naujos Vakarų šalių priemonės verčia pirkėjus atsisakyti bendradarbiavimo su naftos perdirbimo gamykla „Nayara Energy“, kurioje „Rosneft“ valdo beveik pusę akcijų.

Žmonės, susipažinę su „Reliance Industries“ importo planais, „Bloomberg“ teigė, kad bendrovė siekia diversifikuoti savo pirkimus. „Kpler“ duomenimis, šiais metais „Reliance Industries“ vidutiniškai per dieną perka 603 000 barelių rusiškos naftos, palyginti su 40 000 barelių 2021 m., prieš karą Ukrainoje. Rusija sudaro beveik pusę „Reliance Industries“ importuojamos naftos, o apie 20 % rafinuotų produktų, kuriuos ji eksportuoja, šiais metais atiteko Europai.

„Akcija?“ Nauja praktika parduotuvėse. Štai kaip pardavėjai manipuliuoja klientais
6431 24

Pardavėjai manipuliuoja klientais.

Išsamiau

„Reliance Industries“ praėjusios savaitės pabaigoje atliko retą pirkinį – iš Abu Dabio įsigijo Murbano naftos krovinį, „Bloomberg“ pranešė prekiautojai. Tanklaivis krovinį pasiėmė netrukus po to, kai penktadienį Europos Sąjunga paskelbė 18-ąjį sankcijų Rusijai etapą, įskaitant draudimą importuoti į ES naftos produktus, pagamintus iš rusiškos naftos. Tačiau pirmadienį ES patikslino, kad embargas įsigalios po šešių mėnesių, sausio 21 d.

„Reliance Industries“ retai perka Abu Dabio naftą, kuri laikoma aukščiausios rūšies nafta. Ji daugiausia perka pigesnes naftos rūšis – tiek Artimųjų Rytų, tiek Rusijos „Ural“. Bendrovė greitai restruktūrizavosi po to, kai dėl sankcijų „Ural“ nafta pradėta pardavinėti su didele nuolaida: jau 2022 m. „Reliance Industries“ ją pirko vidutiniškai po 219 000 barelių per dieną, o 2023 m. Rusija tapo pirmąja tarp tiekėjų, pardavusi Indijai 428 000 barelių per dieną.

 

Kiti pagrindiniai žalios naftos pardavėjai yra Irakas, Saudo Arabija ir Jungtinės Valstijos (šiais metais atitinkamai 195 000, 168 000 ir 79 000 barelių per dieną).

„Reliance Industries“, kurios pagrindinis akcininkas yra milijardierius Mukešas Ambani, yra didžiausias Indijos konglomeratas, kurio rinkos kapitalizacija viršija 220 mlrd. dolerių. Prieš kurį laiką „Reliance Industries“ vedė derybas dėl „Rosneft“ akcijų (49,13 proc.) kitos Indijos bendrovės „Nayara Energy“ akcijų išpirkimo. Tačiau „Nayara“ naftos perdirbimo gamyklai smogė naujausios Europos sankcijos, ir prekybininkai pradėjo atsisakyti su ja dirbti.

Du tanklaiviai, turėję paimti kuro krovinį iš Vadinaro naftos perdirbimo gamyklos, kuri taip pat priklauso „Nayara“, jau apsisuko ir išplaukė be krovinio. Sekmadienį BP užsakytas laivas „Talara“ atšaukė savo užsakymą artėdamas prie uosto.

 

„Reuters“ trečiadienį, remdamasi trimis pramonės šaltiniais ir LSEG laivų sekimo duomenimis, pranešė, kad „Chang Hang Xing Yun“ – „PetroChina“ užsakytas tanklaivis. Iš pradžių buvo numatyta Vadinare pakrauti apie 35 000 tonų dyzelino ir pristatyti jį į Pietryčių Aziją. Dabar tanklaivis, kuris iš Vadinaro plaukia tuščiu kroviniu, nurodo, kad ketina paimti panašų krovinį Kuveite ir plaukti į Rytų Afriką.

Valstybinės naftos perdirbimo gamyklos, dominuojančios Indijos mažmeninėje degalų rinkoje, dabar sieks vyriausybės pritarimo prieš sudarydamos naujus sandorius su „Nayara“, – „Reuters“ sakė bendrovės atstovas.

Be ES sankcijų, Indija, kuri tapo antra pagal dydį rusiškos naftos pirkėja po Kinijos, gali sulaukti Jungtinių Valstijų kritikos. Prezidentas Donaldas Trumpas grasino rusiškos naftos pirkėjams 100 % tarifais.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(0)
(11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()