Rekomenduoja Lietuvos kardiologai. „Tai gali padėti išvengti infarkto“  ()

Apyrankę jau galima įsigyti vaistinėse ir klinikose.



© Pranešimo autorių nuotr. (Asmeninis albumas)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Didžiosios vaistinės ir klinikos Lietuvoje pradėjo prekiauti „Teltonikos“ gaminama išmaniąja medicinine apyranke „TeltoHeart“. Šis telemedicinos prietaisas skirtas padėti širdies ritmo sutrikimų turintiems žmonėms.

„TeltoHeart“ apyrankė stebi širdies ritmą ir gali automatiškai užfiksuoti prieširdžių virpėjimą ir kitokias aritmijas. Apyrankei aptikus aritmiją ar ją dėvinčiam asmeniui pasijutus prastai dėl pulso pokyčių, rekomenduojama pasinaudoti „TeltoHeart“ ir padaryti elektrokardiogramą. Apyrankės užfiksuotus duomenis tereikia persiųsti gydytojui, kuris pagal tai gali nustatyti diagnozę ir paskirti reikiamą gydymą.

„Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis Lietuvoje – statistika rodo, kad beveik kas antros mirties priežastis yra susijusi su šiomis ligomis. Tokius susirgimus efektyviausiai galima gydyti laiku diagnozavus ligą, o dabar tam padeda ir išmanieji dėvimieji įrenginiai, kaip mūsų gaminama „TeltoHeart“ apyrankė. Šis telemedicinos produktas išskirtinis tuo, kad gali automatiškai užfiksuoti širdies aritmijas bei užregistruoti šešių derivacijų elektrokardiogramą. Palyginimui, kiti įprasti dėvimieji įrenginiai širdies ritmą įrašo naudodami tik vienos derivacijos elektrokardiogramą, tačiau tokių duomenų nepakanka tiksliai diagnozei nustatyti“, – teigia „Teltonika Telemedic“ vadovas Martynas Osauskas. 

[PAPILDYMAS] Masiškai perkamas ir giriamas pirkėjų! „Naudoju jau 3 mėn. Puikus komplektas. Apšildau garažą, netgi namą. Pirksiu tokį ir draugams“ („VEVOR WF5001“ atsiliepimai)
27960

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Puikūs pirkėjų atsiliepimai

Išsamiau

Širdies ritmo stebėjimui skirtą „TeltoHeart“ apyrankę Lietuvoje galima įsigyti pas „Teltonikos“ partnerius. Konsultacijos naudojant  „TeltoHeart“ apyrankę teikiamos „Hilos“, „Northway“, „Kardiolitos klinikose“, „Uosto“, „Salumedos“, „Sporto“ bei kitose klinikose. Medicininį prietaisą taip pat galima įsigyti didžiausiose „Benu“ bei „Gintarinė vaistinė“ tinklų vaistinėse Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje. Didesnius užsakymus tvarko platintojai  „Litfarma“  ir „Neurovita“. Pilnas „TeltoHeart“ partnerių sąrašas skelbiamas „Teltonika Telemedic“ svetainėje.

„Teltonikos“ technologijų centre Molėtuose gaminama „TeltoHeart“ išmanioji apyrankė bei valdymo sistema turi pilną medicininio prietaiso sertifikatą CE MDR (Class I ir IIa). Šis ženklinimas patvirtina, kad produktas atitinka išsamius medicininiams prietaisams taikomus kokybės standartus ir įrodo, kad „TeltoHeart“ yra saugus ir patikimas gaminys, teikiantis teisingus medicininius diagnostinius duomenis pacientams bei gydymo įstaigoms.

„TeltoHeart“ naudą įvertino kardiologai

 

Šios apyrankės galimybes įvertino ir Lietuvos kardiologai, kuriems šis prietaisas pasitarnauja siekiant efektyviai diagnozuoti širdies ligas. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojo kardiologo Justino Bacevičiaus teigimu, ši išmanioji apyrankė padeda įvertinti žmogaus širdies būklę, užfiksuoti ritmo sutrikimą tuo momentu, kada jis įvyksta, ir besimptomių ritmo sutrikimų atveju, ir kai simptomai jaučiami, taip pat ji naudinga ir profilaktiniam stebėjimui.

„Laiku negydomi širdies ritmo sutrikimai gali sukelti ir infarktą ar išvystyti širdies nepakankamumą. O diagnozuoti širdies ligas galime tik padarę elektrokardiogramą, kurioje atvaizduojama širdies veikla. Liaudiškai tariant, esame širdies elektrikai, todėl turime matyti jos objektyvų elektrinį sužadinimą. Tai gali ženkliai skirtis nuo subjektyvaus paciento pasakojimo. 

 

Bėda ta, kad širdies ritmo sutrikimai gali būti trumpalaikiai, trunkantys vos kelias sekundes, ir įvykti bet kuriuo paros metu, todėl gydytojo kabinete užrašant elektrokardiogramą jokių pakitimų galima ir neaptikti. Iki šiol tokiais atvejais pacientams dažniausiai tekdavo parą ar kelias nešioti Holterio monitoravimo aparatą, tačiau jo naudojimas ilgiau sukelia įvairių nepatogumų. Taip pat Holteris pagal Europos širdies aritmijų asociacijos (EHRA) gaires yra indikuotinas tik tais atvejais, kai aritmija pasireiškia bent kartą per savaitę. Visais kitais atvejais Holteris aritmijos dažniausiai neaptinka, tokiu atveju gairės rekomenduoja naudoti mediciniškai validuotus naujuosius nešiojamuosius prietaisus ilgalaikiam monitoravimui. „TeltoHeart“ yra patogi, mediciniškai pilnai sertifikuota apyrankė. Tai pirmasis pasaulyje prietaisas, apjungiantis ištisinį pulsinės bangos sekimą pulsui įvertinti ir 6 derivacijų elektrokardiogramą be jokių papildomų laidų“, – sako J. Bacevičius.

Daugiau nei 1500 žmonių gyvybes gelbstinčių ir gyvenimo kokybę gerinančių širdies operacijų atlikęs J. Bacevičius dalyvavo moksliniuose „TeltoHeart“ tyrimuose išbandant šią daugiafunkcę apyrankę. Jis prisiminė atvejį, kai vieno iš tyrimų metu „TeltoHeart“ padėjo nustatyti paciento diagnozę, kai kitos priemonės nedavė rezultatų.

 

„Santaros klinikose vykdant mokslinį tyrimą kreipėsi pacientas, kuris vairuodamas porą kartų neteko sąmonės dėl širdies sutrikimų. Tuo metu gydytojai negalėjo aptikti negalavimo priežasties, visi tyrimai normos ribose. Jis sutiko išbandyti „TeltoHeart“ apyrankę ir ja naudojantis pavyko aptikti širdies ritmo sutrikimą su iki 220 k/min. pulsu. Gydymui prireikė operacijos, tačiau po jos širdies veiklos sutrikimai nebepasikartojo jau porą metų. Pacientas sutiko pasidalinti šia sėkmės istorija su medicinine ir platesne bendruomene. Taigi, tokie prietaisai yra ypač patogūs tuo, kad leidžia užfiksuoti ir retus ritmo sutrikimus, kai to nepavyksta padaryti registruojant elektrokardiogramą gydymo įstaigose“, – teigia intervencinis kardiologas-elektrofiziologas ir vienas iš prietaiso išradėjų J. Bacevičius.

Pasak gydytojo, tyrimų rezultatai nurodo, kad širdies veiklos stebėjimo apyrankė „TeltoHeart“ sugeneruoja tikslesnius ir specifiškesnius duomenis nepriklausomai nuo paprastų „permušimų“ skaičiaus nei išmanieji laikrodžiai, kurie matuoja tik vienos derivacijos elektrokardiogramą. Pastarieji dažniausiai neturi medicininio sertifikavimo arba turi tik programinę įrangą mėgėjiškam naudojimui.

Apyrankė sukurta bendradarbiaujant su mokslininkais

 

„TeltoHeart“ apyrankės algoritmo prototipą sukūrė KTU mokslininkai, prie sistemos tobulinimo prisidėjo Vilniaus universiteto ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų specialistai. „Teltonika“ pritaikė mokslo sukurtas naujoves telemedicinos rinkos poreikiams ir sukūrė „TeltoHeart“ išmaniąją apyrankę, medicininę programinę įrangą „MyHealth app“ ir telemedicinos duomenų atvaizdavimo ekosistemą „TeltoCare“, skirtą tiek pacientams, tiek gydytojams.

„Teltonika Telemedic“, priklausanti „Teltonikos“ įmonių grupei, taip pat sparčiai plečiasi į kitas pasaulio šalis. Telemedicinos produkcijos pardavimai jau vyksta tiesiogiai per atstovybes Dubajuje, Bengalūre, Milane, Varšuvoje, Mančesteryje, taip pat per strateginius medicinos prietaisų platinimo partnerius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(8)
(3)
(5)

Komentarai ()