Tapo sensacija! Fantastika tampa realybe. Sferinis... Kas tai? (Video) ()
Japonijoje pagamintas dronas Las Vegase vykusioje tarptautinėje technologijų parodoje „Consumer Electronics Show 2025“ (CES) pripažintas geriausia naujove mini dronų srityje.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Naujasis japoniškas sferinis dronas „HagamoSphere“ tapo žvaigžde kasmetinėje tarptautinėje technologijų parodoje CES Las Vegase ir gavo aukščiausią apdovanojimą „CES Innovation Award 2025“ kaip geriausia naujovė mažųjų dronų kūrimo srityje.
„HagamoSphere“ paslaptis yra paslėpta konstrukcijos viduje. Ant kubinio rėmo yra aštuoni sraigtai, kurie valdomi specialiu algoritmu. Jis nuolat seka drono padėtį ir sureguliuoja sraigtus taip, kad dronas judėtų be jokio pakrypimo. Tai leidžia lengvai judėti pirmyn, atgal, kairėn ir dešinėn, išlaikant aukštį.
Tačiau kūrėjai ties tuo nesustojo. Jie sukūrė specialios geometrinės formos sferinį apsauginį apvalkalą, kuris leidžia dronui greitai ir tyliai judėti ant žemės. Todėl „HagamoSphere“ galima naudoti tiek ore, tiek ant žemės, o tai labai išplečia jo pritaikymą.
日本のグローバル化学メーカー、DICは球体ドローンのプロトタイプ『HAGAMOSphere』を出展!浮遊に加え、転がることで消費電力を抑えた移動も可能。大企業では異色の、社長自らブースで説明するスタイル。デザインもかっこいい。これでレースをやったら面白そう #CES #CES2025 pic.twitter.com/SWc9AzN2Ip
— 日テレR&Dラボ (@ntv_rd) January 12, 2025
|
Atrodo, kad „HagamoSphere“ yra kokio nors žinomo ir didelio dronų gamintojo darbo rezultatas, bet taip nėra. Projektą vykdo Japonijos įmonė „DIC Group“, kuri paprastai užsiima smulkių cheminių medžiagų kūrimu, ir „Hishida R&D Co“, kuri užsiima įprastų kvadkopterių gamyba.
HAGAMOSphere is a spherical drone with 8 propellers, can move horizontally and vertically. can twist, turn and spin while on the ground#CES2025 pic.twitter.com/1t856moPXA
— Gadgetify (@Gdgtify) January 9, 2025
Idėja sukurti droną gimė kaip dalis DIC programos „Tiesiogiai visuomenei“, kurios tikslas – rasti naujų galimybių verslui ir visuomenei. Tačiau tuo pačiu kūrėjai neatmetė naujojo drono galimo panaudojimo kariuomenėje dėl didelio mobilumo ir gebėjimo dirbti sunkiomis sąlygomis.