380 tūkst. kadrų per sekundę greičiu užfiksavo tai, ko mūsų akys nepamatytų niekada: kaip sukuriamas vaizdas CRT tipo televizoriuose (Video) (1)
Sulėtintų vaizdo įrašų kūrėjai „The Slow Mo Guys“ vėl padarė šį tą įdomaus: milžinišku 380 tūkst. kadrų per sekundę greičiu jie įrašė, kaip sukuriamas vaizdas dabar jau tik senolių namuose sutinkamuose CRT tipo televizoriuose.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Šiandien CRT televizorius praktiškai iš visų namų išstūmė kur kas geresnės kokybės vaizdą pateikiantys, lengvesni, nepalyginamai plonesni ir didesnių įstrižainių plazminiai, LCD, LED ir OLED televizoriai. Tačiau „stiklinių vamzdžių“ - CRT televizorių – dar kartkartėmis galima sutikti nelabai pasiturinčių, itin konservatyvių ar tiesiog naujovėmis nesidominčių žmonių svetainėse.
Tiesiog sėdėdami priešais tokius CRT televizorius mes jų mirgėjimo sava akimi praktiškai nepastebėdavome. Visai kas kita būdavo matyti tą patį televizorių ar CRT monitorių nufilmuotą – atrodo, tarsi per ekraną bėgtų juodos juostos. Taip yra dėl nesinchronizuoto monitoriaus ir kameros kadravimo greičio.
Bet jeigu kamera kadrus fiksuoja dideliu greičiu, prasideda stebuklai, leidžiantys pamatyti praėjusio amžiaus vidurio inžinierių genialumą: galima įžiūrėti, kaip vaizdas ekrane piešiamas po vieną eilutę, iš viršaus į apačią. O jeigu filmavimo greitį didinsime tol, kol jis pasieks šimtus tūkstančių kadrų per sekundę, įžiūrėsime netgi tai, kad kiekviena eilutė piešiama iš kairės į dešinę. Visa tai vyksta taip greitai, kad plika akimi mes matome vientisą vaizdą visame ekrane.
Tuomet „Slo Mo Guys“ savo dėmesį skiria LCD monitoriui (smarkiai išdidintam jo vaizdui) ir parodoma, kaip tiksliai, manipuliuojant trijų skirtingų spalvų taško dalimis, sukuriama balta ar bet kokia kita spalva. Tą galbūt jau kur nors matėte, tačiau šiame įraše galėsite taip pat pamatyti, kaip LCD taškai yra palyginami su taškais OLED televizoriaus ekrane – toks palyginimas suteikia galimybę aiškiai pamatyti, kuo skiriasi abiejų įrenginių juoda spalva.