Pastebi sugrįžusią madą turėti mygtukinį telefoną: ekspertai naujos tendencijos vertinti neskuba  ()

2011 metais vakarų Europoje išmaniųjų telefonų pardavimai pirmą kartą aplenkė funkcinių – mygtukinių – telefonų pardavimus. Nuo to laiko išmanieji tapo neatskiriama šiuolaikinio žmogaus kasdienybės dalimi. Tačiau dabar ekspertai pastebi keistą tendenciją – kai kurios bendrovės suaktyvino funkcinių telefonų gamybą, o užsienyje šių įrenginių pardavimai krenta lėčiau. Tad ar netrukus grįšime prie anksčiau naudotų įrenginių? Pasak Lauros Saulėnaitės-Laukienės „Tele2“ įrangos pardavimų vadovės, tokio pokyčio tikimybė – ypač maža, o be išmaniųjų telefonų lengva kasdienybė beveik nebeįmanoma.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mygtukiniai telefonai sugrįžta?

„Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje auga išmaniųjų telefonų pardavimai. „Tele2“ tinkle išmaniaisiais telefonais naudojasi 87 proc. klientų ir ši dalis nuolat didėja. Lyginant su 2023 m., išmaniųjų telefonų pardavimai šiemet augo 17 proc., o mygtukinių telefonų pardavimai krito 15 proc. Tai – visiškai natūralus pokytis, nes išmanieji telefonai mums tapo nepakeičiama priemone tiek darbui, tiek laisvalaikiui, o keičiantis ryšio technologijoms be jų apskritai būtume sunkiai pasiekiami“, – sako L. Saulėnaitė-Laukienė.

Anot ekspertės, funkcinių telefonų sugrįžimo Lietuvoje artimoje ateityje tikėtis neverta, tačiau neišmanių telefonų rinka pasaulyje išlieka mažai pakitusi. Tyrimų kompanijos „CCS Insight“ duomenys rodo, kad pernai funkcinių telefonų pardavimai išliko stabilūs, nors ekspertai tikėjosi ir tolesnio šio segmento traukimosi. Skaičiuojama, kad neišmanių telefonų pardavimai šiemet sieks apie 2 mln. įrenginių.

Kaip viena tokios tendencijos priežasčių įvardijama populiarėjanti skaitmeninė detoksikacija – žmonių nuovargis nuo ekranų, socialinių tinklų ir programėlių. Vis dėlto, L. Saulėnaitė-Laukienė įžvelgia ir kitas galimas priežastis.

„Jau kurį laiką galima stebėti augantį žmonių nostalgijos jausmą senoms technologijoms ir madoms. Atgimsta juostiniai fotoaparatai, muzikos klausomės iš vinilinių plokštelių ar kasečių, o 90-ųjų mados nesitraukia nuo podiumų. Dėl to žmonės, ypač jaunesnė karta, atsigręžia ir į senus mobiliuosius telefonus, kurie dabar atrodo beveik egzotiškai“, – sako „Tele2“ įrangos pardavimų vadovė.

Neišmanių telefonų bumą patvirtintina ir kai kurių gamintojų sprendimai. Pavyzdžiui, su „Nokia“ bendradarbiaujanti įmonė „Human Mobile Devices“ neseniai pristatė „Barbie“ prekės ženklu pažymėtą atlenkiamą mygtukinį telefoną, o pati „Nokia“ neseniai pristatė ir „3210“ modelio 25-ųjų metinių įrenginio versiją. Kai kuriuose iš jų įmontuotos pažangesnės kameros, suteikiama galimybė naudotis 4G ryšiu, o dalis net palaiko pagrindines programėles, pavyzdžiui, „WhatsApp“.

Be išmaniojo – niekaip

 

Vis dėlto, ekspertės teigimu, šiuolaikiniame pasaulyje patogiai gyventi visai nenaudojant išmaniojo telefono būtų sudėtinga. Išmanusis reikalingas ne tik kaip priemonė bendrauti susirašinėjimo platformomis, bet ir elektroninei bankininkystei, dokumentų pasirašymui ir kitoms svarbioms kasdienėms funkcijoms.

„Akivaizdu, kad žmonėms kasdien prisireikia ir interneto naršyklės, ir automobilio parkavimo programėlės, ir gero fotoaparato. Tad nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kitaip, iš tiesų funkcinis telefonas tik labiau apsunkintų kasdienybę, o ne ją palengvintų“, – svarsto L. Saulėnaitė-Laukienė.

Ekspertė priduria, kad išmanieji leidžia naudotis visais naujų ryšio technologijų privalumais, pavyzdžiui, populiarėjančia „VoLTE“ technologija. Ji balsą perduoda ne įprastu mobiliojo ryšio signalu, o per mobilius duomenis. Todėl balso perdavimo kokybė tampa nepalyginamai aiškesnė, sumažėja vėlavimas ir pagerėja bendra naudotojo patirtis balso skambučių metu.

 

Anot „Tele2“ įrangos pardavimų vadovės, nors dabartiniai išmanieji telefonai naudotojams suteikia nepalyginamai daugiau naudų, seni mobilieji gali būti naudingi keliais atvejais.

„Neišmanų telefoną galite su savimi pasiimti kaip pakaitinį vykdami, pavyzdžiui, į muzikos festivalį, kur tikimybė prarasti ar sugadinti įrenginį yra didesnė. Toks telefonas gali būti patrauklesnis ir vyresnės kartos žmonėms, kurie buvo pripratę prie neišmanių telefonų naudojimo paprastumo. Taip pat neišmanų telefoną galima pasiūlyti vaikui kaip jo pirmąjį įrenginį – neretai šių telefonų baterijos veikia ilgiau, tad vaikas jo greit neiškraus“, – sako L. Saulėnaitė-Laukienė.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(4)
(1)
(3)

Komentarai ()