„Gavo daugiau nei 1000 JAV dolerių.“ Štai, ką reikėjo padaryti ()
Priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų yra reali problema.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Šiuolaikinė tiesa yra ta, kad dauguma žmonių negali ilgiau nei 15 minučių nežiūrėti į savo išmanųjį telefoną, tad ar sugebėtumėte išvengti įrenginio pagundų ištisas aštuonias valandas? Daugelis naudotojų greičiausiai atsakytų neigiamai, nors vienai moteriai 1380 JAV dolerių prizas buvo pakankama paskata.
Priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų yra reali problema, ypač tarp jaunesnių žmonių, kurie gali patirti abstinencijos simptomų, kai nuolat netikrina telefonų. Viena Kinijos įmonė surengė „visuomenės gerovės iššūkį“, siekdama išsiaiškinti, ar žmonės galėtų ištverti ištisas aštuonias valandas nežiūrėdami į savo telefonus.
|
Kai kam tai gali atrodyti lengva, tačiau buvo kelios išlygos. Visų pirma, per tas aštuonias valandas varžybų dalyviai turėjo gulėti horizontaliai. „Mydrivers“ išverstoje ataskaitoje teigiama, kad per šį laiką jie neturėjo jokios kitos veiklos, kuri juos užimtų, taigi jokių knygų, filmų ir pan.
Akivaizdi išeitis būtų tiesiog užmigti, tačiau snausti per iššūkį taip pat nebuvo leidžiama. Galiausiai, dalyviams net nebuvo leidžiama rodyti nerimo požymių, kurie buvo stebimi naudojant apyrankę, kuria tikriausiai buvo tikrinami gyvybiniai rodikliai, pavyzdžiui, širdies ritmas. Dešimt asmenų buvo atsitiktinai atrinkti dalyvauti iššūkyje įmonės parduotuvėje. Nugalėtoja namo parsivežė 10 000 juanių, t. y. maždaug 1380 JAV dolerių.
Priklausomybės nuo išmaniųjų telefonų tyrimai pradėti dar 2010-ųjų pradžioje. Ši problema pastaruoju metu dar labiau paaštrėjo, nes daugumai žmonių įrenginio turėjimas tapo ne prabanga, o būtinybe. Vienatvė per užraktus, vis daugiau žmonių, dirbančių iš namų, programėlės, skirtos nuolatiniam naudotojų užimtumui palaikyti, vis pažangesni žaidimai ir net dirbtinio intelekto robotai apsunkina šią problemą ir verčia mus dar ilgiau būti prie savo įrenginių. Nustatyta, kad 2022 m. suaugę JAV gyventojai vidutiniškai 352 kartus per dieną tikrino savo telefonus, t. y. keturis kartus dažniau nei 2019 m.
Vis dėlto standartinių priklausomybės nuo išmaniųjų telefonų diagnostikos kriterijų nėra, tačiau apibendrinus 82 skirtingus tyrimus, kuriuose dalyvavo 150 000 dalyvių, apskaičiuota, kad daugiau kaip 25 % žmonių visame pasaulyje yra priklausomi nuo savo išmaniųjų telefonų.