Tokie išmanieji telefonai jau išeina iš mados. Kodėl taip yra?  ()

Jei įmonės nepradės kurti sulankstomų telefonų, kainuojančių mažiau nei 1000 USD, žmonėms bus sunku juos įpirkti.


Samsung Galaxy Z Fold3 5G
Samsung Galaxy Z Fold3 5G
© Jan Helebrant, CC BY-SA 2.0 | https://www.flickr.com/photos/96541566@N06/51542708320

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Samsung“ sugrąžino sulankstomų telefonų tendenciją 2019 m. „Galaxy Fold“ sukėlė šurmulį, o kiti prekės ženklai tikėjosi pakartoti savo triumfą.

Po 5 metų atrodo, kad sulankstomi telefonai prarado populiarumą. Nepaisant to, kad tokie prekių ženklai kaip „Google“, „Xiaomi“, „Huawei“, „Samsung“ ir „Motorola“ investuoja daug, vartotojų reakcija yra ne itin teigiama. Daugelis žmonių skundžiasi tokio tipo prietaisų stambumu, aukšta kaina ir trumpu tarnavimo laiku. Lieka klausimas, ar sulankstomi telefonai gali ir toliau formuoti rinką, ar jie išeina iš mados.

Beje, „Samsung“ parodoje MWC 2025 parodė labai netipišką išmanųjį telefoną. Pietų Korėjos prekės ženklas pademonstravo keistą dvigubai sulankstomą telefoną. Ši koncepcija, vadinama „Asymmetric Flip“, yra panaši į „Galaxy Z Flip“ modelį, tačiau su dviem vyriais, kurie atlenkiami į vidų.

Ar sulankstomi telefonai verti pinigų?

[Vokietija] Tik 26,03€! Nuostabus dronas. 4K, su 3 baterijomis, APP ir kt. Ribotas kiekis (Video, „YLR/C S65“)
6059

Fantastiškai žema kaina

Iš Vokietijos, kas tokiems dronams būna labai retai

Greitas ir saugus pristatymas

Puikių galimybių dronas

Išsamiau

Sulankstomi telefonai turi beveik į planšetinį kompiuterį panašų ekraną, pagerinantį kelių užduočių atlikimo galimybes. Jie taip pat atrodo šauniai, futuristinio dizaino.

Tačiau pirmaisiais metais po „Galaxy Fold“ išleidimo, klientai skundėsi, kad vyrių dizainas nebuvo pakankamai tvirtas, o tai galėjo būti priežastis, dėl kurios žmonės bijojo pirkti sulankstomus įrenginius. Laikui bėgant, su didelėmis investicijomis, patvarumas pagerėjo, bet kokia kaina?

„Google Pixel Fold“ kainuoja 1800 USD, kaip ir „Galaxy Fold 6“. Palyginimui: flagmanas „Pixel Pro“ kainuoja mažiau nei 1000 USD. Tai yra didelis kainų skirtumas, todėl sulankstomi telefonai tampa prabangos preke. Be to, tokie išmanieji telefonai, kaip ir anksčiau, negali lygintis su įprastais modeliais pagal baterijos veikimo laiką ar fotoaparato veikimą.

Ir išliko problema su vyriais. Daugumoje sulankstomų telefonų naudojamas itin plonas stiklas, padengtas plastiku. Dėl šios konstrukcijos jie yra mažiau patvarūs, palyginti su įprastų išmaniųjų telefonų „Gorilla Glass“. Taip pat yra raukšlė, kuri neleidžia sulankstomam telefonui turėti idealiai lygaus ekrano. Sulankstymo linija visada bus matoma, todėl tai erzins.

 

Ekranai yra apsaugoti nuo vandens, tačiau daugelis vartotojų skundėsi apsauga nuo dulkių, o tai reiškia, kad šie telefonai nėra tokie patvarūs. Vyrių mechanizmas leidžia į korpusą patekti smėliui, dulkėms ir kitoms smulkioms dalelėms, o tai laikui bėgant sumažina jo patvarumą.

Galiausiai, nors vienas pagrindinių sulankstomų telefonų privalumų yra daugiafunkcinis darbas, programinės įrangos kūrimo vis dar trūksta. Daugelis programų neišnaudoja visų sulankstomų įrenginių didelio ekrano ploto privalumų.

Tęsinys kitame puslapyje:




Pavyzdžiui, „Instagram“ gavo atnaujinimą dideliems ekranams tik 2023 m., praėjus 4 metams nuo pirmojo „Galaxy Fold“ pristatymo. Daugelis programų vis dar tinkamai nepalaiko kelių langų režimo, todėl sulankstomi įrenginiai nėra tokie naudingi aktyviems vartotojams.

Pardavimai mažėja, bet vis dar yra vilties

 

Klausimas, ar sulankstomi telefonai palieka rinką, yra daugiau faktas nei prielaida. Nepaisant to, kad „Samsung“ yra vienas didžiausių gamintojų šioje kategorijoje, 2024 m. „Samsung“ pardavimai sumažėjo 21 %. „Statista“ taip pat pranešė, kad buvo parduota tik 18 milijonų sulankstomų išmaniųjų telefonų, tai yra nedidelė dalis iš 1,2 milijardo visame pasaulyje parduotų vieno ekrano išmaniųjų telefonų.

Tačiau net nepaisant tokių duomenų, technologijų prekės ženklai vis tiek nori investuoti į sudėtingus įrenginius. „Samsung“ ruošiasi išleisti naują „Galaxy Fold“ versiją. „Motorola“, „Xiaomi“ ir „Apple“, kurios, kaip gandai, 2026 m. išleis sulankstomą telefoną, daug investuoja į sulankstomą technologiją.

Tačiau pirkėjai vis dar dvejoja. Neseniai atlikta CNET apklausa parodė, kad 52 % respondentų nėra suinteresuoti įsigyti sulankstomo telefono. Duomenys kasmet keisis, tačiau leidžia manyti, kad praėjus 5 metams nuo šios technologijos paleidimo, vartotojai ja nelabai domisi.

Galutinis sprendimas: ar sulankstomi telefonai išliks?

 

Turint omenyje nuolatines investicijas į sulankstomus telefonus ir gandus, kad „Samsung“ gali išleisti trigubai sulankstomą išmanųjį telefoną, mažai tikėtina, kad gamintojai artimiausiu metu jų atsisakys.

„Google“ neseniai išleido „Pixel 9 Pro Fold“ ir, nepaisant didelės kainos, sulaukė daugiausia teigiamų atsiliepimų.

Jei įmonės nepradės kurti sulankstomų telefonų, kainuojančių mažiau nei 1000 USD, žmonėms bus sunku juos įpirkti. Turint tokias biudžetines parinktis kaip „Google Pixel 8a“, „Apple iPhone SE“ ir „Samsung Galaxy A“, sunku patikėti, kad pirkėjai rinksis brangius sulankstomus įrenginius, nebent pagerės patvarumas ir nenukris kainos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(2)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()