Ar jaučiate, kad jūsų telefonas jūsų klausosi? Taip! Galite patikrinti  (1)

Jei turite išmanųjį telefoną, tikriausiai pastebėjote, kad kai kalbate apie ką nors, po kurio laiko jis pradeda rodyti reklamas, susijusias su tuo, apie ką kalbėjote. Ar jūsų įrenginys jūsų klauso? Štai kaip tai patikrinti ir galbūt neleisti įrenginiui šnipinėti.



© George Dolgikh (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/person-holding-smartphone-white-sitting-1310532/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tikrai jūs (ar jūsų artimas asmuo) patyrėte nerimą keliančią situaciją, susijusią su išmaniuoju telefonu. Scenarijus toks: vieną dieną kalbate kokia nors tema, telefonas guli šalia. Po kelių ar keliolikos valandų pastebite, kad pradedamos rodyti reklamos, susijusios su tuo, apie ką kalbėjote.

Ar jūsų telefonas jūsų klausosi? Taip, tai įmanoma. Juk kiekviename išmaniajame telefone yra visada įjungtas mikrofonas, kad virtualus asistentas girdėtų jūsų balso komandas. Ar jis galėjo jus šnipinėti ir parduoti jūsų duomenis reklamos agentūroms?

Štai kaip patikrinti, ar jūsų telefonas jūsų klauso

Šis metodas užima šiek tiek laiko, tačiau jis turėtų veikti. Vieną dieną pradėkite šalia telefono kalbėti kokia nors abstrakčia tema, kuria anksčiau nekalbėjote. Pavyzdžiui, apie kelionę į Italiją. Svarbu, kad ši tema anksčiau nebūtų rodoma jūsų pokalbiuose ar paieškos rezultatuose.

[Kuponai] Jei vairuojate automobilį – Jums to reikia! Puikios multimedijų sistemos už centus. Specialūs „Ranvee“ pasiūlymai
3167 4

Specialus rinkinukas

Nuolaidų kuponai

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - H505)

2) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5)

3) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - H508/H808D)

Išsamiau

Ir ne tik telefone, bet ir kituose įrenginiuose – kompiuteryje, planšetėje ir t. t. Taip pat galite garsiai pasidomėti, kur Romoje suvalgyti geriausių spagečių, kaip greičiausia išmokti italų kalbą ir pan.

Tuo tarpu atkreipkite dėmesį į tai, kokias reklamas matote svetainėse, kuriose lankotės, socialiniuose tinkluose, programose ir išmaniajame televizoriuje, jei tokį turite. Jei iš tikrųjų pradedate matyti su Italija susijusią informaciją, tikriausiai pavyko patvirtinti, kad jūsų telefonas tikrai jūsų klauso.

Kas toliau?

Nereikia iš karto uždengti mikrofono ir kameros. Paprasčiausias paaiškinimas – atsisiuntėte kokią nors programėlę (net jei jos ne iki galo supratote) ir leidote jai pasiekti mikrofoną. Tiesiog peržiūrėkite kiekvienos telefono programėlės leidimus ir juos apribokite. Tiesą sakant, ne visoms programoms reikia prieigos prie mikrofono, fotoaparato ar vietos nustatymų.

 

Taip pat galite išjungti „Google Assistant“ „Android“ telefonuose arba „Siri“ „iOS“ įrenginiuose. Tada būsite tikri, kad jie jūsų neklauso kiekvienoje situacijoje. Juos labai patogu naudoti, tačiau reikia žinoti, kad jie gali įrašyti viską, ką sakote.

Yra technologijų, leidžiančių aktyviai pasiklausyti vartotojų. Tikėtina, kad pripažinti patikimų programų kūrėjai tokių sprendimų nenaudoja. Tačiau būtų naivu manyti, kad niekas to nedaro. Yra daug metodų, kuriais įmonės gali rinkti duomenis iš jūsų telefono ir naudoti juos reklamoms rodyti.

Kiekvienas telefonas yra šokiruojančių duomenų apie jo savininką lobynas. Turi visus įmanomus jutiklius, kurie renka informaciją ne tik iš mikrofonų ir kamerų, bet ir iš giroskopo, akselerometro ir kt. Jų pagrindu galima nustatyti beveik viską, kas susiję su vartotojo veikla, įpročiais, asmenybe. Šiuos duomenis teikiate daugelį metų.

 

Jūsų telefonas ir įdiegtos programos renka visą šią mažą informacijos dalį ir siunčia ją trečiosioms šalims, pvz., duomenų brokeriams, kad jie būtų išanalizuoti, parduoti ir išsiųsti jums suasmenintų reklamų pavidalu.

Be to, reguliariai atnaujinkite programas. Dažniausiai patobulinamos saugos funkcijos. Svarbu, kad jie visada būtų švieži. Ir atminkite, kad telefonas kopijuoja duomenis iš įvairių šaltinių. Galbūt kalbėjote apie kelionę į Italiją, bet taip pat ieškojote duomenų apie patarimus Italijoje ir patikrinote italų kalbos kursų kainas tam tikroje programėlėje. Gali būti, kad jūsų telefonas jūsų klauso, bet galėjo padaryti išvadas, remdamasis informacija iš kitų šaltinių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(26)
(3)
(23)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)