Tai, kas nutiko per paskutinius 10 metų, tiesiog stulbina: be šio mažylio dauguma turbūt išprotėtų (3)
2007 metų sausio 9 dieną pasauliui pirmą kartą buvo pristatytas iPhone, praėjo jau 10 metų ir per tą laiką prietaisas visiškai pakeitė tiek žmonių galvoseną, tiek ir jų veiksmus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Gana neseniai, primena Deutsche Welle, žmonės, atsidūrę nepažįstamoje miesto dalyje, įskaitant ir savo, turėjo klausti kelio. Norėdami sužinoti autobusų ir traukinių tvarkaraštį reikėjo eiti į stotelę ar stotį.
Be to, žmonės nuolat su savimi nešiojosi daugybę prietaisų: telefoną skambinimui ir žinučių siuntimui, mp3 grotuvą, fotoaparatą. O greitas bevielis duomenų perdavimas tais laikais atrodė kažkas neįsivaizduojama.
Vėliau atsirado telefonai, kurie apjungė kai kurias šias funkcijas. Atsirado prestižiniai telefonai - pavyzdžiui, Blackberry išmanusis telefonas. Jame buvo įrengta qwerty-klaviatūra, kurios pagalba galima daug lengviau rašyti ilgus tekstus, nei paprastu telefonu.
Nepaisant to, visi telefonai turėjo mygtukus ir gana gremėzdišką meniu. Palaipsniui telefonai tapdavo vis protingesni, tačiau ir jų valdymo instrukcijos buvo vis storesnės.
2007 metų sausio 9 dieną įvyko revoliucija
2007 metų sausio 9-oji – tai diena, kai įvyko tikra revoliucija. Stivas Džobsas (Steve Jobs), tuometinis kompanijos APPLE vadovas, Macworld Expo konferencijos, kuri vyko San-Franciske, metu pristatė pirmąjį iPhone.
Naujas prietaisas turėjo jutiklinį ekraną, kuriame buvo galima rinkti tekstą, vartyti turinį, jį padidinti ir taip toliau. Šis išmanusis telefonas turėjo labai daug galimybių, tačiau tuo pačiu metu kūrėjai įrengė jame sąsają, suprantamą vartotojui intuityviu lygiu.
Džobsas teigė, kad paprasta gali būti sunkiau, nei sudėtinga. Galiausiai mobilusis telefonas tapo mini-kompiuteriu, kurį be jokių problemų galėjo naudoti net vaikai.
Po didžiulę sėkmę turėjusios prezentacijos, iPhone triumfo žygis tęsiasi iki šiol. Tuo pat metu kompanija Apple, sukūrusi naują produktą, tapo brangiausiu pasaulyje prekės ženklu. Panašius produktus pradėjo kurti ir kitos kompanijos. Tik pažvelkite į statistikos skaičius. 2007 metais visame pasaulyje buvo parduota 122 mln. išmaniųjų telefonų, kai tuo tarpu pernai - 1,5 milijardo.
Dabar išmanusis telefonas yra visada po ranka, o gyvenimas pasikeitė taip stipriai, kad anksčiau visa tai įsivaizduoti buvo tiesiog neįmanoma. Prieš atsirandant iPhone vargu ar buvo galima tiesiog pokalbio metu peržiūrėti žinutes pokalbių svetainėje. Šiandien žmonės paima išmanųjį telefoną į rankas vos tik pabudę, po to jie pažiūri į jį apie 200 kartų dienos metu. Užmigdami, jie taip pat laiko išmanųjį telefoną rankose.
Visi jau seniai priprato prie to, kad žmonės sėdėdami autobuse arba laukdami traukinio perone, žiūri į savo išmaniuosius telefonus - juk anksčiau jie apžiūrinėjo apylinkes ar tiesiog kalbėdavosi tarpusavyje.
Praėjusių metų vasarą atsirado naujas revoliucinis išradimas. Visi pamatė daugybę žmonių, vaikščiojančių gatvėse ir kažko karštligiškai, susijaudinusiai ieškančių ir ilgai laikančių išmaniojo telefono ekraną prieš save. Kaip tikriausiai supratote, kalbama apie mobiliąją programėlę, Pokemon Go, užkariavusį beveik visą pasaulį, pavertusį pokemonų medžioklę savotišku visų žmonių sportu.
Be to, anksčiau buvusi gana ryški dabar pradėjo nykti riba tarp darbo ir laisvalaikio. Praėjusių metų vasarą sociologijos kompanijos YouGov atliktos apklausos parodė, kad Vokietijoje beveik kas antras darbuotojas patikrina korporatyvinę elektroninę pašto dėžutę po darbo. Be to, beveik kas trečias respondentas bent kartą tai padarė per savo pastarąsias atostogas.
Taip pat 40 procentų respondentų teigė, kad jiems trukdo, kai antroji pusė tikrina savo darbo elektroninį paštą ne darbo metu. Be to, pasak kas trečio apklaustojo, jie suvokia tokią prieigą, kaip papildomą apkrovą. Į tai jau pradėjo reaguoti kai kurios kompanijos, uždraudusios siųsti elektroninius laiškus, susijusius su darbu, ne darbo metu.
Norėtųsi atkreipti dėmesį į dar vieną momentą. Visa tai, ką žmogus daro su išmaniuoju telefonu palieka gana ilgą skaitmeninį pėdsaką, taip pat ir vienų ar kitų priedų naudojimas.
Kompiuteriai aktyviai įvertina žmonių atliekamus veiksmus, o algoritmai jau pradėjo nuspėti naudotojų ketinimus ir tai kam jie teikia pirmenybę. Tai reiškia, kad žmonės jau paklūsta tiems nedideliems prietaisams.
Šiandien išmanieji telefonai teikia paslaugas, be kurių sunku apsieiti. Pavyzdžiui, jie vėl suteikia galimybę būti kartu žmonėms, kurie atsidūrė toli vienas nuo kito. Tačiau viskas turi savo kainą.
Šiandien daugelis žmonių jau negali išgyventi nei minutės, nepasinaudoję išmaniuoju telefonu. Jeigu prietaiso nėra šalia, jie dažnai patiria šoką ar baimę. Nepraraskite savo „išmaniųjų pagalbininkų“ kontrolės - tiesiog juos periodiškai išjunkite.