Oficialiai pristatytas flagmanų žudiku vadinamas telefonas (7)
Kinijos bendrovė „BBK Electronics“ pristatė naują savo išmaniųjų telefonų šeimos atstovą „OnePlus 5“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Priminsime, kad gamintojui tai pat priklauso „Oppo“ ir „Vivo“ prekių ženklai.
5,5 colių „OnePlus 5“ darbą kontroliuos operacinė sistema „Android 7.1.1 Nougat“ su firmine vartotojo sąsaja „Oxygen OS“.
Bendrovė anonso metu pareiškė, kad naujiena yra ploniausias jų išmanusis telefonas, nepaisant to, kad jis gavo dvigubą kamerą ir daugybę kitų patobulinimų.
153 gramų sveriantis prietaisas tikrai nėra storas – vos 7,25 mm (plotis – 74,7 mm, aukštis – 152,7 mm).
Išmanųjį maitins neišimamas 3300 mAh talpos ličio jonų akumuliatorius. Išoriškai įrenginys su anoduoto aliuminio korpusu atrodo daugiau suapvalintas ir kompaktiškas, palyginti su praėjusiais metais anonsuotais „OnePlus 3“ ir „OnePlus 3T“.
Ekranas, pagrįstas Optic AMOLED technologija, turi ne pačią įspūdingiausią 1080 × 1920 taškų raišką ir yra padengtas apsauginiu stiklu „Corning Gorilla Glass 5“ su šiek tiek išlenktais kraštais.
Viena iš pagrindinių naujovių tapo dviguba galinė kamera. Gamintojas nusprendė panaudoti gana neįprastą 16 MP plačiakampės su f/1,7 diafragma (Sony IMX 398) ir 20 MP zoom (f/2,6, Sony IMX 350) kamerų derinį.
Tai leidžia sukurti dvigubą optinį priartinimą, taip pat įgyvendinti įvairius efektus, pavyzdžiui, fono suliejimą. Yra automatinis fokusavimas, besiremiantis fazės aptikimu, dviguba LED blykstė, elektroninis stabilizavimas, RAW nuotraukų formato ir 4K 30 kadrų/s filmavimo (arba 1080p 60 fps) palaikymas.
Priekinis fotoaparatas nesiūlo nieko neįprasto ir naudoja 16 megapikselių matricą, objektyvą su f/2.0 diafragma, elektroninį stabilizavimą ir gali įrašyti 1080p video.
Techninės įrangos pagrindu pasirinkta naujausia „Qualcomm“ mobilioji platforma „Snapdragon 835“, turinti aštuonis Kryo branduolius (maksimalus dažnis – 2,45 GHz) ir galingą grafikos plokštę „Adreno 540“.
Priklausomai nuo korpuso spalvos skiriasi išmaniojo įranga: pilkas modelis gali pasiūlyti 64GB vidinės atminties ir 6 GB talpos LPDDR4X tipo RAM, o juodas – 128 GB ROM ir net 8 GB operatyviosios atminties.
Kad prietaisas veiktų dar sklandžiau gamintojas įdiegė „App Priority“ funkciją, kuri įsimena dažniausiai naudojamas programas ir saugo jas laikinoje talpykloje greitesniam startui, o rečiau naudojamoms sumažina prioritetus ir pristabdo jų veikimą, tokiu būdu taupant akumuliatoriaus energiją.
Yra ir kitų įdomių programinės įrangos funkcijų, kaip antai skaitymo režimas (ekranas tampa monochrominis, panašiai kaip E-Ink), galimybė išsaugoti išplėstas ekrano nuotraukas, gestai ir kita.
Žinoma, neatsisakyta ir įprastų jutiklių. Čia yra giroskopas, akselerometras, kompasas, artumo jutiklis ir pirštų atspaudų skaitytuvas, įtaisytas pražios mygtuke. „OnePlus 5“ gali veikti LTE tinkluose, turi sąsajas Wi-Fi 802.11ac, A2DP Bluetooth LE 5.0 ir NFC, GPS, GLONASS ir Beidou navigaciją, taip pat USB Type-C 1.0 prievadą. Nepaisant dabartinių tendencijų, gamintojas neatsisakė standartinės 3.5 mm audio jungties.
Vienų iš prietaiso privalumų tapo itin sparti baterijos įkrovimo technologija „Dash Charge“ (5 В, 4 А), kuris leidžia papildyti energijos atsargas 2-3 kartus greičiau nei panašios technologijos, naudojamos „Google Pixel XL“ arba „Samsung Galaxy S8“.
Išmanųjį „OnePlus 5“ Jungtinėse Valstijose jau galima iš anksto užsisakyti už mažiausiai 480 $ kainą, o naujienos pardavimai bus pradėti birželio 27-ąją.