Išmanusis telefonas gali padėti laikytis ir naujametinių pažadų ()
Jau nieko nebestebina, kad Naujuosius pradedame su pažadais sportuoti daugiau, gyventi sveikiau, tobulėti labiau. Tačiau neretai, norėdami visko ir iškart, tarp galybės išsikeltų tikslų, galiausiai pasimetame, o dažno viduje tūnantis atidėliotojas atlaidžiai įpročių keitimą nukelia iki kitų metų. Todėl specialistai pataria – vėl pažadinti vidinę motyvaciją laikytis pažadų galima patikėti technologijoms. Jos ir patars, kaip lengviau siekti užsibrėžtų tikslų, ir nuolat primins, ką pasižadėjote Naujųjų naktį.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Fiksuoja ir metų, ir sveiko gyvenimo pradžią
Apklausos rodo, kad tikslai gyventi ir valgyti sveikiau bei daugiau mankštintis ne vienerius metus yra Naujųjų metų pasižadėjimų sąrašo viršūnėje. Tačiau psichologai teigia – tik pusė nusiteikusiųjų keisti savo kasdienius įpročius, tvirtai laikosi iki galo.
Todėl asmeninei motyvacijai pradėjus slūgti, Naujųjų pasižadėjimų sąrašą galima perduoti technologijoms. Išsikėlus tikslą judėti daugiau, jos ištikimai ir nepailsdamos skaičiuos mūsų nueitus žingsnius, atstumą, kurį nubėgame, nuvažiuojame dviračiu ar nuplaukiame baseine. Taip pat seks sudeginamas kalorijas, primins, kaip kada reiktų mankštintis, o kada – pailsėti bei išgerti vandens.
„Pastebime, kad norintys gyventi aktyviau, vis dažniau pasitelkia išmaniuosius laikrodžius. Jie yra patogesni nei telefonai, nes, nešiojami ant rankos ir būdami šalia, suteikia daugiau laisvės judėti. Be to, pažangūs išmanieji laikrodžiai yra ir asmeniniai treneriai, ir motyvuojantys asistentai. Pavyzdžiui, naujasis „Huawei Watch GT 2“ fiksuoja 190 skirtingų rodiklių, yra suderinamas su 15 sporto šakų, pateikia duomenų analizę dar prieš treniruotę, įrašo parametrus sportuojant ir pataria po mankštos“, – pastebi „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje Audrius Granickas.
Išmanusis – idėjų generavimui
Naujieji – puiki ir populiari proga keisti kasdienius įpročius, o kartais net ir pagrindinę veiklą. Įkvėpti siekti šių tikslų gali ir netikėtai šovusi idėja, kurios nederėtų paleisti vėjais. Tam gali puikiai tikti išmanusis telefonas ir jame esanti balso įrašymo funkcija ar užrašinė. A. Granickas pataria – taip išsaugotos idėjos bus patogiai pasiekiamos visada, o technologijų gamintojai pasirūpina, kad telefonuose neprirūktų vietos net didžiausiems sumanymams.
„Kūrybiniai, darbo ar net naujo verslo planai gali gimti bet kada – įkvėpimas, dažniausiai, yra be galo spontaniškas. Todėl įrašydami į išmanųjį telefoną tai, kas staiga šauna į galvą, bei sukurdami šioms idėjoms specialų aplanką telefone, būsite ramūs, kad šis vertingas turtas bus patikimai saugomas“, – pažymi „Huawei“ atstovas.
Ką išmoksi, kišenėje nešiosi
Sausį sau duodamų pažadų sąraše neretai vietą randa ir asmeninio tobulėjimo bei mokymosi tikslai. Tai gali būti ir užsienio kalbų lavinimas, ir žinių konkrečioje srityje gilinimas.
„Įvairios mokymuisi ir tobulėjimui skirtos programėlės šiandien ypač populiarios. Technologijų gamintojai rinkai pristato išmaniuosius, kurių vaizdo raiška – itin kokybiška, o galingi procesoriai leidžia mėgautis sklandžiu bei greitu įrenginių darbu mokantis“, – apie patogias sąlygas asmeninam tobulėjimui kalba pašnekovas.
Be to, A. Granicko teigimu, mokymąsi palengvina ir tai, kad išmanieji šiuo metu turi greito įkrovimo funkciją, leidžiančią iki minimumo sutrumpinti laiką, praleidžiamą prie įkroviklio. Todėl prisirišti prie laidų poreikio nebėra, auga vartotojų mobilumo galimybės.
Dūžta taupyklės, bet ne viltys sutaupyti
Po švenčių siekiame ne tik tobulėti, bet ir susitvarkyti finansus. Todėl norai taupyti, kaupti lėšas, liautis švaistyti bei turėti už ką įsigyti svajonių pirkinius taip pat puikuojasi pasižadėjimų sąraše.
Tačiau išmanus finansų planavimas – aktualus ne tik sausį, kai dovanomis ir vaišėmis praretiname biudžetą. Skaičiuoti pinigus patartina visus metus.
Čia atskubėti į pagalbą vėl gali mobiliosios programėlės. Vienos jų skirtos fotografuoti pirkinių čekius, planuoti biudžetą, sekti išlaidas, matyti suvestines. Kitos leidžia stebėti ir kiek pinigų kasdien išleidžiate, ir kur tai darote dažniausiai. Mobiliosios programėlės gali sudaryti žemėlapius, kuriuose pažymi populiariausius apsipirkimo taškus.
Būdas pamiršti užmaršumą
Pažadus lengva sugalvoti, tačiau jų laikytis – ne visada. Tarp tikslų galima ir pasimesti, ir pamesti motyvaciją keisti įpročius. Todėl svarbu ne tik pasižadėti, bet ir priminti sau tuos pažadus.
Nors esame linkę į užmaršumą, to nepasakysi apie technologijas. Būtent tam skirtos kalendoriaus ar priminimų funkcijos išmaniuosiuose telefonuose.
„Ryškėja tendencija, kad ne tik telefonai, bet ir išmanieji laikrodžiai vis dažniau naudojami prisiminti tai, kas svarbu. Naudojantis įdiegta kalendoriaus funkcija, visi planai neliks pamiršti, o net iki dviejų savaičių vienu įkrovimu veikianti baterija užtikrina – galėsite nepertraukiamai sekti savo gyvenimo pulsą: ir tiesiogine, ir perkeltine prasme“, – šypsosi A. Granickas.
Nors keisti įpročius nori dauguma, neretai tai daryti nustojame susidūrę su sunkumais. Tačiau siekti savo tikslų reiktų nepaisant visų kylančių iššūkių, kuriuos derėtų priimti kaip būdą sutvirtinti ryžtą. Siekdami tai įrodyti, „Huawei“ inicijavo projektą „Svarbiausia istorija – tavo“, kviečiantį pasidalinti savo istorijomis apie įveiktus sunkumus. Juo siekiama paskatinti žmones nepasiduoti net tuomet, kai susiduriama su psichologiniais, fiziniais ar socialiniais išbandymais.