„Ne greičiui matuoti.“ Virš kelių kabo keistos metalinės konstrukcijos. Kam jos skirtos?  ()

Važiuojant Lenkijos keliais nesunku pastebėti aukštai virš kelių besitęsiančias metalines konstrukcijas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pastaraisiais metais Lenkijos greitkeliuose atsirado paslaptingų statinių, patraukiančių vairuotojų dėmesį. Jos atrodo kaip didžiuliai portalai, tačiau jų paskirtis nėra akivaizdi. Priešingai įvairioms teorijoms, jos nėra naudojamos nei greičiui matuoti, nei eismui stebėti.

Metalinės kontrukcijos naudojamos apsaugoti šikšnosparnius – šiuos itin naudingus, tačiau dažnai nykstančius padarus, kurių skrydžio maršrutai susikerta su pagrindiniais keliais.

Lenkija, kaip ir daugelis Europos šalių, imasi veiksmų, kad apsaugotų gamtą, net ir iš pažiūros neakivaizdžiais būdais.

Ne tik skambus pavadinimas? Tiesiog puikus vaizdas už laaabai biudžetinę kainą („Titan Army P27GR“ monitoriaus apžvalga)
4590

Apie gamintoją pavadinimu „Titan Army“ išgirdau tik visai neseniai. O po trijų mėnesių naudojimosi monitoriumi„Titan Army P27GR“, galiu drąsiai pasakyti - daugumai vartotojų nėra prasmės švaistyti pinigus brangesniems įrenginiams.

Išsamiau

Greitkeliai dažnai kerta natūralius šikšnosparnių migracijos kelius. Šie naktiniai žinduoliai, ieškodami maisto, gali keliauti didelius atstumus, o vasaros sezono metu jų maitinimosi keliai dažnai susikerta su pagrindiniais susisiekimo keliais.

Problema iškyla, kai šikšnosparniai, instinktyviai skraidantys konkrečiomis kryptimis, per žemai priartėja prie kelio dangos, todėl jiems kyla pavojingų susidūrimų su transporto priemonėmis.

Kaip veikia metalinės santvaros?

Lenkijos nacionalinių kelių ir greitkelių generalinės direkcijos (GDDKiA) teigimu, santvaros yra paprastos konstrukcijos, primenančios milžiniškas raides „Y“, kurios skirtos nukreipti šikšnosparnius į didesnį skrydžio aukštį. Šikšnosparniai pastebi konstrukciją ir ją perskrenda, užuot priartėję prie asfalto.

 

Stebėjimai patvirtino, kad šikšnosparniai vengia pavojingų ruožų. Šis sprendimas pasirodė esąs efektyvus būdas sumažinti susidūrimų riziką ir apsaugoti šikšnosparnių populiaciją – Lenkijoje griežtai saugomus gyvūnus.

Lenkija tapo viena iš lyderių gyvūnų apsaugos transporto kontekste srityje, įrodydama, kad aplinkos priežiūra ir infrastruktūros plėtra gali žengti koja kojon. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(33)
(3)
(30)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()