„Plastikinis.“ Surasta ultra retenybė! Nematytas ukrainietiškas „Akula“ (Video)  ()

„Akula“ yra vienas iš 11 eksperimentinių automobilių, kuriuos gamino Severodonecko automobilių remonto gamykla. Kupė korpusas pagamintas iš stiklo pluošto.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ivano Frankivsko srityje rasta tikra retenybė – mažai kam žinomas ukrainietiškas automobilis „Akula“ (Ryklys). Pastaruosius du dešimtmečius jis stovėjo po atviru dangumi.

„Akula“ yra talentingo Ukrainos dizainerio Mykolos Parafenkos kūrinys. Iš viso XX a. 7-8 dešimtmečiuose jis sukūrė 11 panašių kupė automobilių, kurie skyrėsi vienas nuo kito ir turėjo skirtingus pavadinimus: „Danielius“, „Iskra“, „Jubiliejus“ ir kt. Iki šių dienų išliko 3 ar 4 tokie automobiliai.

Automobilius buvo planuojama gaminti Severodonecko automobilių remonto gamykloje. Būtent ten tuo metu buvo gaminamas mikroautobusas „Start“, kuris išgarsėjo dėl filmo „Kaukazo nelaisvėje“.

Ne tik skambus pavadinimas? Tiesiog puikus vaizdas už laaabai biudžetinę kainą („Titan Army P27GR“ monitoriaus apžvalga)
4488

Apie gamintoją pavadinimu „Titan Army“ išgirdau tik visai neseniai. O po trijų mėnesių naudojimosi monitoriumi„Titan Army P27GR“, galiu drąsiai pasakyti - daugumai vartotojų nėra prasmės švaistyti pinigus brangesniems įrenginiams.

Išsamiau

Kaip ir „Start“, kupė „Akula“ turi kėbulą iš specialaus duroplasto plastiko (iš jo buvo gaminami ir VDR automobilių „Trabant“ kėbulai). Tai kažkiek išgelbėjo automobilį, nes metalinis kėbulas būtų surūdijęs.

Kupė pagrindas – važiuoklė, variklis ir kiti „Moskvič“ agregatai. Tačiau taip pat galima pastebėti radiatoriaus groteles iš GAZ-21 „Volga“ ir apvalius „Zaporožec“ žibintus.

 

Ankstesnis savininkas, įsigijęs automobilį prieš metus, pasakojo, kad „Akula“ Ivano Frankivsko srityje atsirado maždaug prieš 25 metus ir ja vis dar buvo važinėjama 10-ojo dešimtmečio pabaigoje. Tada automobilis pateko į avariją ir nebuvo suremontuotas.

Tačiau dabar „Akula“ restauruoja tinklaraštininkas Andrijus Osačukas. Darbai jau pradėti ir jis netgi surado „Moskvič“, kuris taps atsarginių dalių donoru.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(13)
(0)
(13)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()