Sukčiai medžioja vairuotojus. Prarasti pinigus užtrunka tik akimirką  ()

Perspėja jokiu būdu nenuskaityti QR kodo.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Pok Rie (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/bird-s-eye-view-of-parked-cars-1004409/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Geriau perskaityti du kartus. Lenkijos policija perspėja vairuotojus, kad sukčiai už automobilio stiklo valytuvų palieka netikrus baudos kvitus. Vairuotojai, patikėję ir nusprendę sumokėti tariamai nesumokėtas baudas, gali daug prarasti.

Baudos kvitas atrodo patikimai. Jame yra policijos ir Lenkijos Nacionalinės mokesčių administracijos logotipai. Sukčiai cituoja taisykles, nurodo pažeidimą ir reikalauja sumokėti per 7 dienas elektroniniu būdu. Kad viskas būtų paprasčiau, baudos kvite yra QR kodas, kuris nukreipia tiesiai į sukčių pinkles. Čia ir tyko pavojus.

[EU+Kuponai] „Black Friday“! Mažiausios kainos. Įspūdingų galimybių projektoriai, ergonominės kėdės, žaidimų monitoriai, energijos stotelės ir kt. (Video)
5150

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „NEWTRAL MagicH-BPro“ - JAV specialistų rekomenduojama ergonominė darbo kėdė

3) „Ultimea Apollo P60“ - iki 4K, 900 ANSI, automatinis fokusavimas, Bluetooth 5.3 ir kt.

4) „SolarPlay Q2501“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2160Wh, LiFePO4

Išsamiau

Lenkijos Centrinis kovos su elektroniniais nusikaltimais biuras perspėja jokiu būdu nenuskaityti QR kodo. Nuskaičius suklastotą QR kodą asmuo nukreipiamas į puslapį, apgaulingai panašų į tą, į kurį jis turėtų patekti. Sukčiai pavogia aukos banko prisijungimo duomenis ir pinigus.

„Nei policija, nei Valstybės kontrolė prašymų sumokėti baudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus informacinių lankstinukų forma nesiunčia“, – pripažįsta Centrinis kovos su elektroniniais nusikaltimais biuras.

 

QR kodai buvo sukurti dėl patogumo, tačiau – kaip ir daugelis kitų išmaniųjų telefonų funkcijų – jie tapo nusikaltėlių taikiniu. Sukčiavimas, naudojant juos, vadinamas „quishingu“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(39)
(5)
(34)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()