Nukritęs kūgis yra svarbus ženklas. „Geriau nelieskite“ ()
Tai galite pamatyti Lenkijos ir Vokietijos keliuose.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Retas vairuotojas žino, kad ant kelio gulintis kūgis gali būti svarbi informacija ir jis nenuvirto netyčia. Tad ar reikėtų pastatyti jį atgal ar geriau jo nejudinti?
Priešingai nei atrodo, ant šono „nuvirtęs“ kūgis ne visada yra apleistas ir pamirštas kelio darbų elementas. Daugeliu atvejų jis tarnauja kaip svarbus ženklas – pvz., gelbėjimo tarnyboms. Pasirodo, šis sprendimas veikia geriau nei navigacija.
Šį metodą, be kita ko, naudoja ugniagesiai, kurie stato „nukritusius“ kūgius blogai pažymėtose sankryžose ar kelio išsišakojimuose.
|
Kai, pavyzdžiui, retai urbanizuotoje vietovėje kyla miško gaisras ir prireikia kelių gaisrinių automobilių, pirmoji komanda gali nurodyti tinkamą maršrutą kitoms. Taip ugniagesiai gali greičiau pasiekti įvykio vietą ir pašalinti iškvietimo priežastį. Esant tokiai situacijai, smailus kūgio galas paprastai nurodo tinkamą kryptį, kuria ugniagesiai turi vykti.
Ši informacija yra ypač svarbi, ypač tokiu metu, kai laukai ir miškai yra sausi ir veikiami sunkiai gesinamų gaisrų.
Bet kodėl tarnybose nenaudojamos modernios technologijos? Atsakymas labai paprastas – nes joss gali būti nepatikimos. Kaip minėjome pradžioje, nukritę kūgiai dažniausiai naudojami menkai urbanizuotose vietovėse, kur standartinė navigacija dažnai gali pasirodyti nenaudinga.
Navigacijos įrenginiai taip pat gali tiesiog sugesti, todėl ugniagesiai nori pasikliauti labiau „analoginiais“ nurodymais. Šiuo atveju kūgiai yra labai geras pasirinkimas.
Šį būdą naudoja Lenkijos ir Vokietijos tarnybos. Vokiečiai net retkarčiais rengia specialias informacines kampanijas, perspėjančias vairuotojus, kad nejudintų „nukritusių“ kūgių.