Tikrai nustebsite. Kodėl „Cybertruck“ atrodo toks keistas? „Išsprendė mįslę“ (Foto) ()
„Tesla Cybertruck“ yra viena iš labiausiai prieštaringų pastarųjų metų transporto priemonių. Kai buvo atskleista jo futuristinė išvaizda, dauguma žmonių susimąstė, kas paskatino Eloną Muską sukurti tokį radikalų dizainą.

© Mr.choppers, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2024_Tesla_Cybertruck_Foundation_Series,_front_left_(Greenwich).jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Daugelis žmonių spėliojo, kad Muską įkvėpė mokslinės fantastikos filmai, tačiau amerikiečių mokslininkai nurodo kitą stebinantį šaltinį: „Cybertruck“ stilius buvo sukurtas pagal Pietų Afrikos Respublikos apartheido eros šarvuotas transporto priemones.
Rice universiteto (JAV) mokslininkai Vivian Chenxue Lu ir Nana Osei-Opare pažymėjo, kad „Cybertruck“ aštrūs kraštai ir tvirta forma primena karines šarvuotas mašinas „Casspir“, naudotas 1980-aisiais malšinant juodaodžių protestus.
Ever wonder where Elon Musk got his weird-ass Cybertruck design? The Casspir is an armored vehicle platform that was used to terrorize Black people in apartheid South Africa while Elon Musk was growing up.https://t.co/8uJGFlcByN pic.twitter.com/sAk1osfFQj
— Jim Stewartson, Antifascist 🇨🇦🇺🇦🏴☠️🇺🇸 (@jimstewartson) March 19, 2025
|
„Casspir“ mašinomis jėgos struktūros patruliavo juodaodžių gyvenamuose rajonuose Pietų Afrikoje apartheido laikais. Tai buvo šarvuočiai, tapę režimo žiaurumo simboliu. Pasak mokslininkų, „Cybertruck“ yra panašus į šias mašinas.
Ugandan military contingent in Somalia with South African made Casspir mine resistant ambush protected vehicles, Soviet made BMP-2 infantry fighting vehicle,T-55 tanks, and Finnish made XA-180 armored personnel carriers. pic.twitter.com/VU9UUawzrX
— Military Africa (@militaryafrica) September 13, 2023
Tyrėjai taip pat pažymėjo, kad Elonas Muskas galėjo būti žiaurių vyriausybės veiksmų Pietų Afrikoje liudininkas, nes prieš pat pradėdamas karinę tarnybą 1989 m. emigravo į Kanadą, vėliau JAV.
Vienas iš pagrindinių „Cybertruck“ išskiriančių elementų yra medžiaga – nerūdijantis plienas, panašus į tą, kuris buvo naudojamas statant erdvėlaivį „Starship“. „Tesla“ pasirinko itin kietą medžiagą, kuri, kaip teigiama, yra atspari mechaniniams pažeidimams ir rūdijimui.
$TSLA fans claim that the Cybertruck is an innovative design that looks far more rugged and unusual than any truck that came before it.
— DC, Last Legion, Infinity Redux (@DerektheCleric) October 17, 2023
Casspir disagrees. pic.twitter.com/YnsLNdIJTe
Be to, „Cybertruck“ neturi įprasto vidaus degimo variklio, todėl jam nereikia didelio priekio, kaip tradiciniams pikapams. Vietoj to, transporto priemonė turi aiškiai stačiakampį siluetą, leidžiantį geriau išnaudoti vidinę erdvę.
Nerūdijantis plienas yra atsparus korozijai, todėl automobilis ilgiau išlaiko estetinę išvaizdą. Nors „Cybertruck“ išvaizda gali patikti ne kiekvienam, negalima paneigti, kad dizainas pagrįstas solidžiais inžineriniais sprendimais.
„Cybertruck“ yra naujo požiūrio į elektromobilių dizainą simbolis. Viena vertus, turime futuristinį vaizdą, kita vertus, šiuolaikines technologijas. „Tesla“, nors ir keičia dizaino standartus, neatsisako patogumo ir funkcionalumo. Nors jo išvaizda yra labai prieštaringa, negalima paneigti, kad ji yra naujoviška. Verta paminėti, kad nepaisant pradinio susirūpinimo dėl išvaizdos, transporto priemonė sulaukia vis didesnio susidomėjimo.