Nuo balandžio 1 d. UŽDRAUSTA. Senesnėms kaip 15 metų transporto priemonėms  ()

Esamos degalinių sistemos, fiksuojančios transporto priemonių valstybinius numerius, bus pritaikytos naujai funkcijai.



© Engin_Akyurt (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/fuel-gas-station-refueling-gas-6999638/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Indijos sostinė Naujasis Delis ryžtingai žengia griežtų priemonių keliu, siekdama pažaboti nuolatinę oro taršos problemą. Aplinkos ministras Manjinderis Singhas Sirsa paskelbė naują taisyklę, kuri įsigaliojo nuo balandžio 1 dienos: degalinės nebegali pilti degalų į transporto priemones, kurių amžius viršija 15 metų. Šis sprendimas yra dalis valdančiosios BJP vyriausybės plataus masto plano, skirto sumažinti oro teršalų kiekį ir pagerinti oro kokybę viename iš labiausiai užterštų pasaulio didmiesčių.

Šiam degalų draudimui įgyvendinti pasitelktas technologinis sprendimas. Visose Naujojo Delio degalinėse planuojama įdiegti specialius prietaisus, kurie leis atpažinti senesnes nei 15 metų transporto priemones ir automatiškai blokuos degalų pilimą į jas. Apie šią iniciatyvą informuota ir Naftos ministerija, siekiant užtikrinti sklandų ir efektyvų naujos tvarkos įgyvendinimą.

Specialus Aliexpress rinkinukas vairuotojams. Fantastiškų kainų ir galimybių adapteriai ir multimedijos sistemos automobiliams. Ribotas kiekis
3397

Specialus rinkinukas

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5303)

2) „TUERBB CA02 2-in-1 Wireless CarPlay“ adapteris

3) „TUERBB CA03 Wireless CarPlay“ adapteris

Išsamiau

Naujojo Delio benzino pardavėjų asociacijos prezidentas Nischal Singhania teigiamai įvertino šį žingsnį, primindamas, kad Indijos Aukščiausiasis Teismas dar 2018 metais uždraudė tokioms transporto priemonėms važinėti Naujojo Delio teritorijoje. Jis taip pat pažymėjo, kad esamos degalinių sistemos, fiksuojančios transporto priemonių valstybinius numerius, bus pritaikytos naujai funkcijai – senesnių nei 15 metų automobilių atpažinimui.

Priminsime, kad Aukščiausiasis Teismas dar anksčiau priėmė sprendimą, draudžiantį eksploatuoti senesnes nei 15 metų benzinines ir 10 metų senesnes dyzelines transporto priemones Naujajame Delyje ir aplinkiniuose regionuose. Šis draudimas buvo skirtas sumažinti oro taršą, kuri nuolat kelia didelį susirūpinimą dėl gyventojų sveikatos ir aplinkos būklės.

Be griežtų apribojimų senoms transporto priemonėms, Naujojo Delio vyriausybė aktyviai skatina perėjimą prie švarios energijos naudojimo viešajame transporte. Planuojama palaipsniui pakeisti beveik 90 proc. šiuo metu naudojamų SGD autobusų (kurių išmetamųjų teršalų kiekis yra mažesnis nei dyzelinių) naujais elektriniais autobusais. Tikimasi, kad šis perėjimas bus baigtas iki 2025 metų gruodžio mėnesio ir ženkliai sumažins transporto sektoriaus išmetamus teršalus.

 

Dar viena inovatyvi priemonė, kurios imasi Naujasis Delis kovodamas su oro tarša, yra debesų sėjos technologija. Vyriausybė siekia gauti leidimą vykdyti debesų sėją, ypač kritiniais taršos laikotarpiais. Dirbtinai sukeltas lietus gali laikinai pagerinti oro kokybę, nuplaudamas ore esančius teršalus.

Didelė oro tarša neigiamai veikia ne tik gyventojų sveikatą, bet ir aviacijos sektorių. Naujasis Delis yra linkęs į smogo susidarymą, ypač žiemos mėnesiais. Smogas – tai dūmų, rūko ir kitų ore esančių teršalų mišinys, kuris sumažina matomumą ir kelia pavojų skrydžių saugumui. Pavyzdžiui, 2024 metų lapkritį matomumas Indiros Gandhi tarptautiniame oro uoste buvo sumažėjęs iki vos 100 metrų, sukeldamas skrydžių vėlavimus ir nepatogumus.

 

Indija nėra vienintelė šalis, kuri ieško inovatyvių būdų kovoti su oro tarša. Kinija, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Saudo Arabija taip pat naudoja debesų sėjos technologiją ne tik taršai mažinti, bet ir vandens tiekimui gerinti.

Naujojo Delio priemonės rodo ryžtą siekti švaresnio oro ir gali tapti pavyzdžiu kitoms šalims, susiduriančioms su panašiomis aplinkos problemomis. Kyla klausimas, ar tokios griežtos, tačiau potencialiai veiksmingos, priemonės sulauks dėmesio ir Europoje?

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(3)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()