Naujasis „Golf“ bus geriausias. „Volkswagen“ atskleidžia detales ()
Projektas jau pasiekė finišo tiesiąją ir neabejotinai pateisins klientų lūkesčius.
© Gamintojo nuotr. (Atvira licencija)
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Volkswagen“ spartina „Golf Mk9“ kūrimo darbus – šis modelis turės platų pavarų sistemų pasirinkimą. Prekės ženklo vadovas Thomas Schäferis patikino, kad projektas jau pasiekė finišo tiesiąją ir neabejotinai pateisins klientų lūkesčius.
Pirmieji naujojo „Volkswagen Golf Mk9“ eskizai buvo parodyti anksčiau, tačiau tik dabar išryškėjo konkrečios projekto krypties detalės. „Volkswagen“ vadovas Thomas Schäferis pokalbyje su „Motor1“ Ispanijos padaliniu atskleidė, kad devintosios kartos modelio kūrimas vyksta pagal planą. T. Schäferis pasakojo, kad praėjusių metų lapkritį išvydo pirmąjį natūralaus dydžio modelį. Tačiau jis pabrėžė, kad tai buvo viena iš koncepcijų, o ne galutinė automobilio versija.
|
„Išvydau 1:1 mastelio maketą ir pagalvojau: vau, tai tikrai gražu“, – sako T. Schäferis.
Pasak vadovo, panašų įspūdį naujasis automobilis paliko ir kitiems įmonės darbuotojams. Anot jo, per metų apžvalgos susitikimą automobilis buvo parodytas scenoje, o valdybos reakcijos buvo vienareikšmiškai entuziastingos.
Daugiau techninių ir dizaino detalių pokalbyje su „Motor1 Spain“ pateikė „Volkswagen“ prekės ženklo techninės plėtros vadovas Kai Grünitzas. Remiantis jo žodžiais, galutinė devintojo „Golf“ išvaizda jau yra beveik užbaigta – maždaug 96–97 proc.
Automobilio dizainas turėtų remtis „Golf Mk4“ stilistika, tačiau pateikta moderniai ir nesenstančiai. K. Grünitzas taip pat patvirtino esminį pokytį asortimente: lygiagrečiai bus parduodami du „Golf“ modeliai. Vienas jų bus visiškai elektrinis, o kitas – su elektrifikuota vidaus degimo variklio pavara. Praktiškai tai reiškia dvi skirtingas platformas. Dabartinė „MQB Evo“ konstrukcija ir toliau bus naudojama, pavyzdžiui, iš dabartinės gamos žinomoms iš tinklo įkraunamoms hibridinėms (plug-in) versijoms, o elektrinis „Volkswagen Golf“ bus kuriamas naudojant naująją „SSB“ architektūrą.
T. Schäferis apibendrino, kad komanda sukūrė projektą, palikusį įmonei didžiulį įspūdį: „Be jokios abejonės, tai geriausias „Golf“, kokį tik esame matę“.
Jei viskas vyks pagal planą, naujasis Volfsburgo kompaktinis automobilis debiutuos 2028 metais.
