„Jis galėjo plaukti ir stovėti tiesiai.“ Keisčiausias pasaulyje (Video)  ()

Po daugiau nei 50 metų tarnavimo RP FLIP, galintį plaukioti kaip laivas ir stovėti vertikaliai kaip platforma, buvo ruošiamasi atiduoti į metalo laužą. Nuspręsta, kad renovacija nuostolinga. Laimei, laivas buvo išgelbėtas paskutinę akimirką. Jį įsigijo povandeninio projektavimo įmonė.


RP FLIP
RP FLIP
© U.S. Navy | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:RP_FLIP_(Floating_Instrument_Platform)_in_August_2009_(cropped).jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

RP FLIP (floating instrument platform) yra neįprasta struktūra, kažkas tarp laivo ir jūrinės platformos. Daugiau nei pusę amžiaus jis tarnavo mokslininkams San Diego okeanografijos institute.

2023 m. rugpjūčio 3 d. RP FLIP baigė savo tarnybą – jis nutemptas į išmontavimo ir perdirbimo įmonę, praėjus šešeriems metams po paskutinės mokslinės kelionės.

RP FLIP buvo nutemptas į Meksiką, kur jis turėjo būti supjaustytas į metalo laužą. Viskas pasikeitė, kai DEEP įkūrėja ir generalinė direktorė Kristen Tertoole sužinojo apie atidavimą į metalo laužą. Ji greitai subūrė komandą unikaliam lavui išsaugoti.

Remiantis bendrovės pateikta informacija, RP FLIP buvo nutemptas per Panamos kanalą ir Atlanto vandenyną į MB92 laivų statyklą La Ciotat mieste, Prancūzijoje, kur šiuo metu vyksta renovacija ir modernizavimas. Numatoma, kad šis etapas truks 12–18 mėnesių.

[Vokietija+kuponas] Mažiausia kaina istorijoje! Fantastiškos lazerinės graviravimo staklės (Video, „Swiitol E18 Pro“)
4377 2

Šių metų modelis už mažiausią kainą iki šiol

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Pažangiausi techniniai sprendimai

Puikus daiktas DIY projektams

Išsamiau

1962 m. birželį paleistas laivas dešimtmečius traukė viso pasaulio dėmesį savo neįprasta išvaizda ir gebėjimu stovėti vertikaliai vandenyno viduryje. Tai buvo reikšmingas instrumentas mokslininkams, kurie galėjo atlikti tyrimus nenaudodami povandeninių laivų, kurie tuo metu buvo per brangūs, be to, karinis jūrų laivynas jiems turėjo ir kitų prioritetinių užduočių.

Įdomu tai, kad jis iš pradžių buvo sukurtas kariuomenės poreikiams, ypač akustiniams tyrimams, siekiant pagerinti gebėjimą apsiginti nuo povandeninių laivų. Tačiau pasirodė, kad jis idealiai tinka moksliniams tyrimams.

RP FLIP, atplaukęs savo tikslą, užpildydavo balasto bakus – taip dalis laivo panirdavo į vandenį jį į vertikalią padėtį. Po vandeniu panirdavo 90 metrų, o virš vandens likdavo apie 17 metrų platforma. Taip išdėstytas laivo „pagrindas“ buvo gerokai žemiau bangų judėjimo, suteikdamas jam unikalų gebėjimą išlikti beveik nejudančiam net per audras.

 

Neįprasta konstrukcija kelia klausimą, kaip jį klasifikuoti, ar tai pilnavertis laivas? Oficialiai jis buvo laikomas jūrine platforma, o ne laivas, nes neturi savo varomosios jėgos. Į tyimų vietą jį nutempdavo vilkikai. Bet tai jokiu būdu nebuvo defektas. Dėl laivo tylumo tai buvo ideali priemonė tyrinėti vandenyno akustiką ir gyvūnų garsus. Jis taip pat buvo naudojamas tiriant jūros sroves. Metams bėgant mokslininkai išplėtė įrangą hidrofonais, monitoriais ir kitais moderniais tyrimo instrumentais. 

Iš pradžių platformoje turėjo gyventi tik įgula, o mokslininkai visą darbo laiką turėjo būti vežami pagalbiniais laivais ir po darbo grįžti į sausumą. Šios idėjos greitai atsisakyta, nes įlipti ir išlipti iš valties pasirodė nesaugu.

 

RP FLIP buvo įrenga visa reikiama įranga – tualetai, praustuvės, lovos, virtuvė su valgomojo stalais. Tačiau šiuo atveju viskas turėjo būti dviguba, nustatyta 90 laipsnių kampu vienas kito atžvilgiu arba turėjo būti galimybė keisti padėtį.

Dėl netradicinės operacijos įgula turėjo būti specialiai apmokyta ir parodyti tam tikrą drąsą rotacijos metu, kuri trukdavo 30 minučių. Labiausiai įtemptos buvo paskutinės 49 sekundės, per kurias buvo stebimas staigus įsibėgėjimas, lydimas streso dėl teisingo procedūros atlikimo ir ar platforma tikrai stovės vertikaliai ir bus stabili.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(0)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()