„Daugiau nei 30 val. aplink salą. Tai rusiška bomba.“ Kas bandė įplaukti į Lietuvą  ()

Laivui „MV Ruby“ anksčiau buvo neleista įplaukti į Norvegijos ir Lietuvos uostus, tačiau jis nuolat „gedo“ šalia strateginių Šiaurės Europos uostų.


MV Ruby
MV Ruby
© Ekrano kopija | https://x.com/nexta_tv/status/1842603908285272479/photo/1

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-11-19 „Daugiau nei 30 val. aplink salą. Tai rusiška bomba.“ Kas bandė įplaukti į Lietuvą  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tanklaivis „MV Ruby“, žiniasklaidos pramintas „rusiška plūduriuojančia bomba“, prie Norfolko krantų (JK) išmetė amonio nitrato krovinį, apnuodydamas jūros florą ir fauną.

Incidentas įvyko dar vieno sabotažo regione – šviesolaidinių kabelių gedimo Baltijos jūroje – fone, kuriuo įtariama Rusija, nes prie JK krantų buvo pastebėtas Rusijos šnipų laivas „Jantar“.

Neatskleistas amonio nitrato kiekis buvo dalis 20 000 tonų trąšų krovinio apgadintame laive, pavadintame „plaukiojančia bomba“.

„MV Ruby“ į Didįjį Jarmutą, JK (Great Yarmouth), atplaukė spalio 28 d., kai jam buvo uždrausta įplaukti į Norvegijos ir Lietuvos uostus, nes jo amonio nitrato krovinys buvo pripažintas pernelyg pavojingu. Būtent ši medžiaga 2020 metais sprogo Beiruto uoste, Libane.

Ne tik skambus pavadinimas? Tiesiog puikus vaizdas už laaabai biudžetinę kainą („Titan Army P27GR“ monitoriaus apžvalga)
1080

Apie gamintoją pavadinimu „Titan Army“ išgirdau tik visai neseniai. O po trijų mėnesių naudojimosi monitoriumi„Titan Army P27GR“, galiu drąsiai pasakyti - daugumai vartotojų nėra prasmės švaistyti pinigus brangesniems įrenginiams.

Išsamiau

Laivo operatoriai tikėjosi iškrauti krovinį į kitą netoliese stovėjusį laivą, kad „MV Ruby“ galėtų atitaisyti jūroje padarytą žalą.

Tačiau Norfolko tarybos vadovai sako, kad operacija susidūrė su sunkumais, kai buvo nustatyta, kad kai kurios trąšos buvo užterštos, todėl jas tvarkyti gali būti rizikingiau.

Laivų sekimo įrašai rodo, kad „MV Ruby“ šeštadienį apie 10 val. išplaukė iš uosto ir išplaukė už 12 jūrmylių, į tarptautinius vandenis.

 

Tada laivas praleido daugiau nei 30 valandų aplink salą, kol jo krovinys, matyt, buvo išmestas į Šiaurės jūrą ir pirmadienį jam buvo leista grįžti į uostą.

Amonio nitratas labai gerai tirpsta jūros vandenyje ir gali sukelti eutrofikaciją, kurios metu pagreitėjęs dumblių augimas sukelia deguonies išeikvojimą ir kenkia vandens florai ir faunai.

Amoniakas kenkia ir žuvims, nes pažeidžia nervų sistemą, o dėl žuvų kraujotakos sistemoje esančių nitratų jos sunkiai pasisavina deguonį.

Maltoje registruotas laivas „MV Ruby“ rugpjūčio pabaigoje su kroviniu išplaukė iš Rusijos Kandalakšos uosto, tačiau užplaukė ant seklumos ir, kaip įtariama, apgadino laivasraigtį, vairą ir korpusą.

 

Pranešama, kad į Afriką plaukęs laivas rugsėjo pradžioje užsuko į Norvegijos Tromsės uostą remontui, tačiau buvo priverstas jį palikti, nes žiniasklaidoje pasigirdo spėlionės apie su jo kroviniu susijusią riziką.

„MV Ruby“ taip pat buvo uždrausta įplaukti į Lietuvą ir atsidūrė Lamanšo sąsiauryje.

„MV Ruby“ plaukioja su Maltos vėliava ir yra valdomas Libano įmonės. Pranešama, kad laivas priklauso Sirijos įmonei „Samin Shipping“ ir gabena rusiškas prekes.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(4)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()