Jie atidavė savo gyvybes, kad kiti turėtų galimybę išgyventi. Atkurtos paskutinės „Titaniko“ valandos (Video) ()
Tyrėjai sukūrė detaliausią skaitmeninį „Titaniko“ modelį, naudodami pažangią povandeninio skenavimo technologiją, kad pamatytų paskutines laivo gyvavimo valandas.

© Ekrano kopija | https://www.youtube.com/watch?v=OB1niWYTB9A
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Šis projektas, rodomas naujajame „National Geographic“ dokumentiniame filme „Titanikas: skaitmeninis prisikėlimas“ (Titanic: The Digital Resurrection), sutampa su 113-osiomis laivo išplaukimo metinėmis.
Apie tai rašo „Live Science“.
Mokslininkai sukūrė 3D modelį, pagrįstą daugiau nei 700 000 vaizdų, darytų per 3 savaites trukusią ekspediciją, kuri laivą užfiksavo nepaprastai tiksliai – iki atskirų kniedžių. „Titanikas“ iš Sautamptono (JK) išplaukė 1912 m. balandžio 10 d., jame buvo daugiau nei 2200 keleivių ir įgulos narių.
|
Po keturių dienų laivas susidūrė su ledkalniu. Kaip praneša „National Geographic“, skaitmeninis modelis suteikia naujų įžvalgų apie tai, kaip laivas subyrėjo ir kaip įgula reagavo paskutinėmis akimirkomis.
Tarp atradimų mokslininkai nustatė, kad laivo korpusas buvo suplėšytas, o ne tiesiog suskilęs, patvirtindamas išgyvenusiųjų liudijimus. Buvo rastas atidarytas garų vožtuvas, patvirtinantis pranešimus, kad laivo inžinieriai liko savo postuose, kad išlaikytų elektros maitinimą, o tai leido siųsti nelaimės signalus.
Modelis taip pat padėjo tyrėjams susieti asmeninius daiktus – kišeninius laikrodžius, pinigines ir net ryklio dantų amuletą – su jų savininkais. Šios autentiškos relikvijos kontrastuoja su išgalvotais objektais, tokiais kaip Vandenyno širdies karoliai iš Jameso Camerono 1997 m. filmo.
Derinant pažangiausias technologijas su istoriniais tyrimais, projekte išsaugoma gilesnė informacija apie vienų garsiausių istorijoje laivų nuolaužų. „Titaniko“ istorija ir toliau skamba ne tik kaip pasakojimas apie žmogaus klaidas ir gamtos galią, bet ir kaip duoklė tiems, kurie drąsiai pasielgė nelaimės akivaizdoje.