„Figūruoja ir Lietuva.“ Rusija ketino susprogdinti keleivinius lėktuvus. Kas vyksta ()
Rusija įtariama sąmokslu nusiųsti padegamuosius įtaisus lėktuvams, vykstantiems į JAV.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Sprogstamieji užtaisai buvo užmaskuoti elektriniais masažuokliais ir buvo išsiųsti iš Lietuvos teritorijos. Kremlius teigė „niekada negirdėjęs“ apie tokius kaltinimus.
Vakarų žvalgybos agentūros įtaria, kad du padegamieji įtaisai, išsiųsti per DHL pristatymo tarnybą, buvo slaptos Rusijos operacijos, kurios tikslas buvo sukelti gaisrus krovininiuose ar keleiviniuose lėktuvuose, skrendančiuose į JAV ir Kanadą, dalis. Apie tai rašo „Wall Street Journal“.
Žurnalistai paaiškino, kad šie sprogstamieji užtaisai detonavo DHL logistikos centruose 2024 metų liepą: vienas Leipcige (Vokietija) ir kitas Birmingeme (Anglija).
|
„Dėl sprogimų kilo tarptautinės lenktynės ieškant kaltininkų. Dabar tyrėjai ir šnipų agentūros Europoje išsiaiškino, kaip buvo pagaminti prietaisai – tai elektriniai masažuokliai, užpildyti degiąja magnio pagrindo medžiaga. Jie buvo platesnio Rusijos sąmokslo dalis“.
Sprogstamieji užtaisai buvo užmaskuoti elektriniais masažuokliais ir iš Lietuvos išsiųsti į JK. Specialiųjų tarnybų teigimu, taip buvo bandoma suprasti, kaip į Šiaurės Ameriką skrendantį keleivinį lėktuvą galima nelegaliai gabenti sprogmenis.
Sąmokslininkų ieškota ne tik Vokietijoje ir Anglijoje. Lenkijoje buvo suimti keturi asmenys, apkaltinti dalyvavimu sabotažo ar teroristinėse operacijose užsienio žvalgybos vardu. Šiuo metu Lenkija bendradarbiauja su kitomis šalimis, siekdama surasti dar bent du įtariamuosius.
„Grupės tikslas taip pat buvo išbandyti tokių siuntų, kurios galiausiai turėjo būti išsiųstos į Jungtines Amerikos Valstijas ir Kanadą, perdavimo kanalą“, – nurodė Lenkijos prokuratūra.
Jungtinė Karalystė tiria incidentą dėl sprogimo Birmingeme, bendradarbiaudama su kitomis teisėsaugos institucijomis Europoje. Niekas nebuvo suimtas, sakė šalies kovos su terorizmu policijos atstovas. Savo ruožtu Vokietijos vidaus saugumo agentūros vadovas Thomas Haldenwangas šalies įstatymų leidėjams sakė, kad dėl skrydžio vėlavimo niekas nenukentėjo. Jis tai pavadino „laimingu atsitiktinumu“.
Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, atsakydamas į „The Wall Street Journal“ prašymą, pareiškė, kad Kremlius „niekada negirdėjo jokių oficialių kaltinimų“ dėl Rusijos įsitraukimo.