„Airbus“ pristato revoliucinį lėktuvą. „Tai gali pakeisti aviaciją“ (Foto, Video)  ()

„Airbus ZEROe“ yra specialus prancūzų projektas, kuris leis įmonei pasiekti užsibrėžtą tikslą – panaikinti anglies pėdsaką.


Airbus ZEROe
Airbus ZEROe
© Ekrano kopija | https://x.com/AeronewsGlobal/status/1904791366107791599/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Taip bus sukurtas pirmasis nulinės emisijos vandeniliu varomas orlaivis. Lėktuvas gaus keturis variklius, tačiau „Airbus“ pasiūloje jo greitai nepamatysime.

„Airbus“ tiki, kad ateityje ji galės gaminti nulinės emisijos orlaivius ir taip panaikinti savo anglies pėdsaką. Šiuo metu aviacija sudaro apie 2–3 % pasaulinės šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos. Prancūzai tiki, kad jiems pavyks tai ištaisyti, todėl prieš keletą metų buvo sukurta ZEROe projekto koncepcija.

[EU+Rekordinės kainos] Įspūdingi projektorių ekranai. Milžiniški, su trikojais, pripučiami, portabilūs. Idealūs ir lauko sąlygomis. Paskutiniai vienetai
1389 1

Labai gera kaina

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Puikių galimybių rinkiniai

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Vykdydama projektą ZEROe, „Airbus“ nori sukurti pirmąjį nulinės emisijos orlaivį, kuris bus varomas žaliąja energija. Bendrovė planuoja lėktuvą aprūpinti keturiais 2 megavatų vandeniliu varomais elektros varikliais. Skystas vandenilis bus naudojamas kaip kuras, laikomas dviejose talpyklose kriogeniškai itin žemoje temperatūroje. Vienintelis šalutinis produktas čia yra vanduo.

 

Prancūzai jau seniai atlieka vandenilinių variklių naudojimo tyrimus. „Airbus“ pripažįsta, kad siekiant šio tikslo padaryta didelė pažanga. Tačiau ji susiduria su iššūkiais, susijusiais su tokių sprendimų naudojimu orlaiviuose.

Tam taip pat reikalinga didelė vandenilio ekosistema, kuri yra susijusi su transporto ir orlaivių degalų papildymo sistemomis. Prancūzai turi atitinkamą programą „Airbus Hydrogen Hubs at Airports“ , kurioje dalyvauja daugiau nei 200 įmonių. Tai apima oro uostus, tiekėjus ir oro linijas, kurie kartu sukuria specialią tiekimo grandinę.

 

 

„Airbus“ žino, kad projektas yra sudėtingas. Laimei, bendrovė skyrė sau daug laiko sukurti nulinės emisijos vandeniliu varomą lėktuvą. Jis turi būti parengtas iki kito dešimtmečio pabaigos, nors manoma, kad tai turėtų įvykti apie 2035 m.

Gamintojas jau sėkmingai išbandė 1,2 MW pavaros sistemą. Visos vandenilio sistemos, įskaitant paskirstymo sprendimą, antžeminiai bandymai planuojami 2027 m. Viso orlaivio bandymai vyks vėliau.

Jei „Airbus“ įgyvendins šį projektą, jis daugelį metų galės pakeisti aviacijos ateitį. Užduotis yra sunki, tačiau įmonė tiki, kad pasieks užsibrėžtus tikslus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(0)
(9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()