„Airbus“ pristato revoliucinį lėktuvą. „Tai gali pakeisti aviaciją“ (Foto, Video) ()
„Airbus ZEROe“ yra specialus prancūzų projektas, kuris leis įmonei pasiekti užsibrėžtą tikslą – panaikinti anglies pėdsaką.

© Ekrano kopija | https://x.com/AeronewsGlobal/status/1904791366107791599/photo/1
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Taip bus sukurtas pirmasis nulinės emisijos vandeniliu varomas orlaivis. Lėktuvas gaus keturis variklius, tačiau „Airbus“ pasiūloje jo greitai nepamatysime.
„Airbus“ tiki, kad ateityje ji galės gaminti nulinės emisijos orlaivius ir taip panaikinti savo anglies pėdsaką. Šiuo metu aviacija sudaro apie 2–3 % pasaulinės šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos. Prancūzai tiki, kad jiems pavyks tai ištaisyti, todėl prieš keletą metų buvo sukurta ZEROe projekto koncepcija.
Airbus is keen to get its ZEROe hydrogen-powered jets running by 2035.
— Interesting Engineering (@IntEngineering) May 25, 2024
Powered by a fuel cell, it's a radical redesign of traditional engines.#VivaTech #VivaTech2024 #VivaTechnology pic.twitter.com/3KOcT09YH2
|
Vykdydama projektą ZEROe, „Airbus“ nori sukurti pirmąjį nulinės emisijos orlaivį, kuris bus varomas žaliąja energija. Bendrovė planuoja lėktuvą aprūpinti keturiais 2 megavatų vandeniliu varomais elektros varikliais. Skystas vandenilis bus naudojamas kaip kuras, laikomas dviejose talpyklose kriogeniškai itin žemoje temperatūroje. Vienintelis šalutinis produktas čia yra vanduo.
The #Airbus ZEROe blended-wing body aircraft concept pic.twitter.com/9f7x5Pk5R4
— Anastasios-Antonios Toulkeridis (@A_A_Toulkeridis) August 13, 2024
Prancūzai jau seniai atlieka vandenilinių variklių naudojimo tyrimus. „Airbus“ pripažįsta, kad siekiant šio tikslo padaryta didelė pažanga. Tačiau ji susiduria su iššūkiais, susijusiais su tokių sprendimų naudojimu orlaiviuose.
Tam taip pat reikalinga didelė vandenilio ekosistema, kuri yra susijusi su transporto ir orlaivių degalų papildymo sistemomis. Prancūzai turi atitinkamą programą „Airbus Hydrogen Hubs at Airports“ , kurioje dalyvauja daugiau nei 200 įmonių. Tai apima oro uostus, tiekėjus ir oro linijas, kurie kartu sukuria specialią tiekimo grandinę.
Iron Man, meet your match! ⚡ The #ZEROe teams have successfully powered on the “iron pod,” part of the hydrogen-propulsion system designed for our electric concept aircraft. Its 1.2 megawatts of energy is enough to power 12 electric cars! 🔋 Learn more: https://t.co/73foKdmNwC pic.twitter.com/GB4uZ4CevS
— Airbus (@Airbus) January 16, 2024
„Airbus“ žino, kad projektas yra sudėtingas. Laimei, bendrovė skyrė sau daug laiko sukurti nulinės emisijos vandeniliu varomą lėktuvą. Jis turi būti parengtas iki kito dešimtmečio pabaigos, nors manoma, kad tai turėtų įvykti apie 2035 m.
Gamintojas jau sėkmingai išbandė 1,2 MW pavaros sistemą. Visos vandenilio sistemos, įskaitant paskirstymo sprendimą, antžeminiai bandymai planuojami 2027 m. Viso orlaivio bandymai vyks vėliau.
Jei „Airbus“ įgyvendins šį projektą, jis daugelį metų galės pakeisti aviacijos ateitį. Užduotis yra sunki, tačiau įmonė tiki, kad pasieks užsibrėžtus tikslus.