„Lūžio taškas.“ Įvyko proveržis (Video)  ()

Ne tik pateisino lūkesčius, bet ir juos pranoko.


Variklio bandymas
Variklio bandymas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=MhJNLIXXXgI&t=72s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV rado būdą valdyti hipergarsinius ginklus net ir radijo tylos sąlygomis.

Nauja JAV navigacijos sistema padeda susidoroti be komunikacijos, rašo amerikiečių leidinys „The National Interest“.

Amerikos gynybos bendrovė „Northrop Grumman“ padarė didelį proveržį hipergarsinių ginklų kūrime, sėkmingai išbandydama inercinį matavimo įrenginį (IMU) hipergarsiniame sklandytuve „Talon-A“. Ekspertų teigimu, šis įvykis gali būti lūžio taškas ginklavimosi varžybose, kuriose Jungtines Valstijas iki šiol lenkia Kinija, Rusija ir galbūt net Iranas bei Šiaurės Korėja.

[EU+Kuponai] Mega rinkinukas! Bent 100€ pigiau nei Lietuvoje 1000W el. paspirtukas ir juokingų kainų LED vaizdo projektoriai, turbo pūtikliai-siurbliai (Video)

Specialus rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Iš Europos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „KuKirin G2 MAX“ - 1000W, 48V 20Ah el. paspirtukas su sėdyne

2) „BlitzWolf BW-V5“ - 1080P vaizdo projektorius

3) „Fiizreal X50“ - labai mobilūs, rankiniai pūtikliai-siurbliai

Išsamiau

Pagrindinė problema, su kuria susiduria visi hipergarsinių orlaivių kūrėjai, yra „juodasis barjeras“: hipergarsinio orlaivio ryšio ir radaro sekimo praradimas dėl plazminio apvalkalo, kuris susidaro aplink jį skrendant viršgarsiniu greičiu. Tuo metu įrenginys tampa „nematomas“ net savo armijai – su juo nėra jokio ryšio, valdymas neįmanomas. Tuo pačiu metu plazminis kokonas slepia prietaisą nuo priešo radarų.

Kol Kinija eksperimentuoja su „šeštosios kartos“ lazerinio signalo perdavimu, amerikiečiai vysto autonominę navigaciją. Būtent šią funkciją atlieka IMU, leisdamas hipergarsiniams ginklams apsieiti be GPS, tiksliai sekti savo padėtį erdvėje ir koreguoti savo kursą pagal taikinį.

 

Defense News“ duomenimis, bandymai, kurie buvo atlikti 2024 m. gruodžio ir 2025 m. kovo mėn., buvo sėkmingi: IMU ne tik pateisino lūkesčius, bet ir juos pranoko. Holomano oro pajėgų bazėje Jutoje laukia daugiau bandymų.

Pentagonas tikisi, kad šios technologijos padės Jungtinėms Valstijoms atgauti prarastą lyderystę ir atkurti strateginį atgrasymą. JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Pentagono vadovas Pete'as Hegsethas pažadėjo ateinančiais metais hipergarsinius ginklus paversti gynybos politikos prioritetu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(1)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()