Skandalas „IrAero“: 382 keleiviai be perspėjimo sugrūsti į seną krovininį lėktuvą (Foto) (1)
Išvydo „skraidantį sunkvežimį“.
© Igor Dvurekov, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Russian_Air_Force_Antonov_An-26_Dvurekov.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rytų Sibiro transporto prokuratūra pranešė, kad sausio 22 d. iš Irkutsko į Mamos darbininkų gyvenvietę skridusio civilinio skrydžio RD-382 keleiviai skundėsi „IrAero“ dėl to, kad oro linijų bendrovė be išankstinio įspėjimo pakeitė orlaivį. Keleiviai teigė, kad jie buvo perkelti į krovininį lėktuvą An-26, nors skrydis buvo numatytas keleiviniu lėktuvu An-24. Priežiūros agentūra pradėjo tyrimą.
|
„IrAero“ paaiškino, kad keleiviai buvo gabenami lėktuvu An-26-100 – tai karinio transporto lėktuvo, iš pradžių sukurto kaip daugiafunkcis transporto lėktuvas ir pirmą kartą pagaminto 1969 m., modifikacija. „Siekdama užtikrinti skrydžių reguliarumą ir išvengti išvykimo ar atvykimo vėlavimų, oro linijų bendrovė pasilieka teisę keisti orlaivį.“ „Tai numatyta taisyklėse“, – teigė oro linijų bendrovė, pabrėždama, kad An-26-100 yra „konvertuojamas keleivinis-krovininis orlaivis“ ir yra oficialiai patvirtintas keleivių vežimui.
Pasak portalo „Tourdom“, An-26-100, galintis sutalpinti iki 43 keleivių, Mama oro uosto tvarkaraštyje yra įtrauktas kaip vienas iš šiuo maršrutu naudojamų orlaivių, kartu su An-24. Tačiau orlaivio komforto lygis yra pastebimai sumažėjęs – dažnai nėra viršutinių rankinio bagažo skyrių, nėra garso izoliacijos, o kroviniai užima didelę salono dalį. Sprendžiant iš internete paskelbtų nuotraukų, keleiviai skrido su vaikais, sėdėdami arti lagaminų krūvos.
Regioniniais maršrutais Rusijoje daugiausia skraido jau minėti An-24 ir An-26, kurių daugelis eksploatuojami jau maždaug 50 metų. Šių metų pradžioje Federalinės oro transporto agentūros (Rosaviacija) vadovas Dmitrijus Jadrovas pareiškė, kad šiais metais oro linijoms „tikrai“ tikimasi pristatyti tris Il-114-300 orlaivius, skirtus pakeisti senstančius keleivinius lėktuvus. Tačiau jo sertifikavimas jau kelis kartus buvo atidėtas.
Jadrovas pranešė, kad 2025 m. spalio pradžioje pagrindinių Rusijos oro linijų parką sudarė 1135 orlaiviai, iš kurių 1088 buvo eksploatuojami. Jis taip pat pažymėjo, kad pagal „pesimistinę prognozę“ Rusija per ateinančius penkerius metus gali prarasti 339 orlaivius, įskaitant 109 užsienio gamybos orlaivius. Be to, anot jo, planuojama pašalinti apie 200 sraigtasparnių – 190 vietinių ir 10 užsienio gamybos.
