Kinija perka 200 „Boeing“ lėktuvų, bet kompanijos akcijos dėl to krenta. Kas vyksta? ()
Įprastai po didelių susitarimų paskelbimo akcijų vertė tik kyla.
© AndrewDawes (CC BY-SA 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Air_China_Boeing_787.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Didelė JAV politikų ir verslininkų delegacija nuvyko į Kiniją, kur Donaldas Trumpas apipylė Xi Jinpingą pagyromis. Jis teigia, kad JAV ir Kinija yra stiprios kartu ir abi turi bendrų tikslų. Vienas jų – Izraelio vardu prieš Iraną pradėto karo užbaigimas taip, kad pasaulis nepanirtų į milžinišką ekonominę krizę, kurios nebūtų buvę, jei JAV to karo nebūtų pradėjusios. Kinija taip pat nori greito „Ukrainos krizės“ sprendimo – jie atsisako karą vadinti karu.
Prekybiniai susitarimai technologijų, ypač dirbtinio intelekto, srityse buvo viena pagrindinių temų. Tačiau šalia savigyros buvo ir pykčių. Kinija perspėja JAV nelįst prie Taivano. Kinija šią šalį norėtų užgrobti ir prisijungti. Šis salynas, kur įvykus komunistinei revoliucijai pasitraukė tikroji Kinijos valdžia, ilgus metus ruošiasi galimam Kinijos puolimui. Kinija griežta ekonomine politika neleidžia pasauliui pripažinti Taivano nepriklausomybės ir svajoja apie karinės operacijos įvykdymą. Tą karą Kinija irgi ruošiasi vadinti krize ir „vienos Kinijos“ politikos išpildymu. JAV yra Taivano karinė sąjungininkė ir neturėtų leisti to padaryti. Trumpui dabar buvo pasakyta nesikišti.
|
Kai kurie prekybiniai susitarimai buvo paskelbti. Pavyzdžiui, skelbiama, kad Kinija pirks 200 „Boeing“ lėktuvų. Tai – nebloga žinia JAV lėktuvų gamybos milžinui. Tačiau po šios naujienos paskelbimo „Boeing“ akcijos pasuko žemyn. Kodėl?
Pagrindinis ekonomikos variklis yra lūkesčiai. Kai tikimasi, kad seksis gerai, ekonomika auga, akcijų vertė kyla. Kai prognozės prastos, niekas nieko nebeperka, taupo ir ekonomika suka žemyn. Buvo tikimasi, kad Kinija sutiks nupirkti bent 500 „Boeing“ lėktuvų. Tiems lūkesčiams neišsipildžius, akcijos keliauja žemyn.
Iš tikrųjų, nieko ypatingo Trumpas ten ir nepasiekė. Dabar į Kiniją labai trumpam vizitui vyks Putinas, kur susirinks žvalgybinę informaciją ir suderins pozicijas, kad žinotų, kaip Kinija su Vakarais elgsis po to.