Šis tas išskirtinio: dronas su virtualios realybės akiniais (Video) (0)
Kinų bepiločių gamintojas Ehang vartotojams pasiūlė naują patobulintą savo kvadrokopterio Ghost Drone versiją. Pilotai gali valdyti šią skraidyklę su virtualios realybės (VR) akiniais.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Virtualios realybės sąveika su bepiločiais skraidančiais aparatais nėra naujiena. Kompanija Parrot tokį valdymo būdą naudoja su savo bepiločiu Bepop. Visi vaizdai perduodami realiu laiku pirmojo asmens perspektyva, o tai yra pagrindinis dronų lenktynių varžybų faktorius, kur pilotai valdo savo kvadrokopterius, rungdamiesi tarpusavyje įvairiose trasose.
Ghost Drone 2.0 bus pradavinėjamas kartu su specialiu virtualios realybės rinkiniu. Šios virtualios realybės dėka galima įveikti vieną iš nemaloniausių bepiločių kontroliavimo užduočių – kameros orientacijos valdymą skrydžio metu.
Virtualios realybės akiniais susieti su kameros kardaninės pakabos elementų valdymu. Tokiu būdu natūralūs galvos judesiai, tokie kaip aukštyn ir žemyn, judina kamerą šiomis kryptimis. Kompanija Ehang teigia, kad duomenys perduodami 5,8 GHz dažniu su nuliniu uždelsimu, atstumu kuris siekia net daugiau nei 900 metrų.
Kompanija Ehang taip pat sukūrė naują programą, skirtą IOS ir Android, kurios dėka vartotojai gali perjunginėti kameros režimus, kad išvengtų susidūrimų, o taip pat naudotųsi gestų valdymo funkcija. Tai reiškia, kad mobilųjį prietaisą galima sukioti rankoje, jei vartotojas nori pakeisti drono kryptį. Šis nustatymas visiškai atitinka kompanijos Ehang originalaus drono Ghost Drone principą, kadangi vengia radijo bangomis valdomų siųstuvų, kuriuos naudoja daugelis populiarių kvadrokopterių.
Dronų valdymą išmaniuoju telefonu naudoja ir kompanija Parrot savo populiariuose dronuose AR Drone ir Bepop. Tačiau jie turi savo trūkumų. Pavyzdžiui, jie gali iškristi iš rankos arba nėra tokie tikslūs kaip siūlomas kompanijos Ehang valdymo rinkinys. Programa taip pat leidžia vartotojams nustatyti kelionės taškus ir turi funkciją „Sek paskui mane“ kartu su automatiniu „grįžimo namo“ rėžimu, kai išsenka valdymo prietaiso baterija arba dingsta ryšio signalas.
Tarp kitų antrojo drono Ghost Drone patobulintų komponentų yra modernizuota GPS sistema ir galingesnis procesorius, kurio dėka pagerinama skrydžio kokybė. Sferinė kamera filmuoja 4K kokybe ir fotografuoja 12 megapikselių raiška. Dronas gali skraidyti 25 minutes.
Kol kas nėra tikslios informacijos, kada bus galima įsigyti šį aparatą kartu su rinkiniu VR ir kamera 4K. Tačiau kompanija Ehang jau priiminėja užsakymus iš JAV. Be rinkinio, drono Ghost Drone kaina -599 doleriai.
Žemiau galite pasižiūrėti vaizdo įrašą apie bepilotį Ehang Ghost Drone 2.0: