Plazda 15-20 hercų dažniu. Vokietijos inžinieriai sukūrė bioninį robotą bitę „BionicBee“ (Video) (1)
Vokietijos bendrovė „Festo“ pristatė skraidantį robotą „BionicBee“, kuris imituoja bitės išvaizdą. Tai 34 gramų svorio ornitopteris su dviem sparnais ir 22 cm ilgio kūnu.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vokietijos pramoninės įrangos bendrovės „Festo“ tyrimų skyriaus inžinieriai jau daugelį metų kuria bioninius robotus, kurie savo išvaizda ir judėjimo būdu primena tikrus gyvūnus.
Pavyzdžiui, jie sukūrė robotą skruzdėlę, aštuonkojį robopaukštį-transformerį ir keletą skraidančių robotų, tarp jų drugelį robotą, kurių pagalba inžinieriai tyrinėjo gyvų būtybių skrydžio ypatybes.
„BionicBee“ sparnai gali plazdėti 15-20 hercų dažniu. Juos suka bešepetėlinis elektros variklis. Už skrydžio valdymą atsakingos trys papildomos sparnų apačioje sumontuotos pavaros. Jos valdo kiekvieno sparno geometriją, keisdami keliamąją jėgą, priklausomai nuo sparno smūgio fazės.
Pavyzdžiui, kad bitė galėtų skristi į priekį, sparnų forma pakoreguojama taip, kad jų keliamoji jėga būtų didesnė, kai jie atlenkiami. Dėl to robotas palinksta į priekį ir skrenda ta kryptimi. Norint sukurti posvyrį, keliamoji jėga padidinama atitinkamai kairiajam arba dešiniajam sparnui atskirai.
Norint suktis aplink vertikaliąją ašį, „BionicBee“ sukuria skirtingą keliamosios jėgos skirtumą tarp sparnų: vienas sparnas sukuria didesnę keliamąją jėgą, kai yra nukreiptas į priekį, o kitas sparnas sukuria didesnę keliamąją jėgą, kai yra atlenkiamas atgal.
Pagrindinė „BionicBee“ savybė – galimybė autonomiškai skraidyti keliems robotams vienu metu.
Bionic Bee… now flying 😊#festo#hm24#bionic pic.twitter.com/3rcM9IYuvV
— Hiroaki Naruse (@Naruse_FESTO) April 22, 2024