Nešiojamas kompiuteris įkraunamas rašant klaviatūra? „Revoliucinis patentas“  ()

Dėl Niujorko Rensselaer politechnikos instituto (RPI) mokslininkų atradimo įmanomos futuristinės vizijos apie nešiojamus kompiuterius, įkraunamus rašant tekstą. Nauja mokslininkų sukurta medžiaga gali pakeisti energijos gamybos būdą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

RPI tyrimų grupė sukūrė polimerinę plėvelę, praturtintą perovskito junginiu, kuris išnaudoja pjezoelektrinį efektą. Šis reiškinys leidžia generuoti elektrą, kai medžiaga yra veikiama slėgio arba vibracijos. Svarbu tai, kad medžiagoje nėra toksiško švino, todėl ji yra daug ekologiškesnė nei esami sprendimai.

Pagrindinis plėvelės komponentas yra chalkogenido perovskitas, kurio sudėtyje yra bario, cirkonio ir sieros. Dėl savo unikalios struktūros šis junginys generuoja elektros energiją reaguodamas į mechanines sąveikas. Bandymai parodė, kad medžiaga yra pakankamai efektyvi, kad galėtų maitinti šviesos diodų rinkinį.

[Black Friday] Lietuvių „NordVPN“ skelbia beprotišką pasiūlymą! 74 % nuolaida + 3 mėn. nemokamai (Video)
9598 1 1

Lietuvių sukurtas „NordVPN“ technologijos.lt portalo skaitytojus informuoja, kad Black Friday proga visiems paruošė ypatingą pasiūlymą.

Išsamiau

Pjezoelektrinis efektas, kuriuo grindžiama naujoviška medžiaga, buvo žinomas jau seniai, tačiau jo naudojimą įkrovimo įrenginiams ribojo problemos, susijusios su esamų medžiagų toksiškomis sudedamosiomis dalimis. Naujoji folija yra tik 0,3 mm storio ir gali būti lengvai integruojama į esamus įrenginius. Tokiu būdu įprasta, kasdienė veikla gali tapti energijos šaltiniu.

Mokslininkai numato daugybę galimų jų išradimo pritaikymų. Medžiaga galėtų būti naudojama automobilių padangose, skirtose elektromobilių akumuliatoriams įkrauti, ir net pastatų konstrukcijose, kur ji generuotų energiją iš, pavyzdžiui, vėjo sukeltų konstrukcijų judesių.

 

„Mūsų tikslas buvo sukurti medžiagą, kurioje ne tik nebūtų švino, bet ir būtų galima ekonomiškai pagaminti iš gamtoje dažniausiai sutinkamų elementų“, – pabrėžė tyrimo autorius daktaras Nikhilas Koratkaras. Kaip jis paaiškino, generuojamos energijos kiekis priklauso nuo slėgio jėgos ir paviršiaus, ant kurio ji veikia.

Niujorko mokslininkų sukurta proveržio technologija atveria naujas galimybes remti pasaulinę energetikos transformaciją. Jei naujovė tikrai bus tokia efektyvi, kaip ją apibūdina jos kūrėjai, ateityje ji galėtų gerokai prisidėti prie energijos taupymo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(1)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()